301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
09 Ocak 2019 - Çarşamba 23:10
 
''10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ'' KUTLAMA MESAJLARI...!
GÜNDEM Haberi
''10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ'' KUTLAMA MESAJLARI...!

Burdur Valisi Hasan Şıldak, AK Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik, AK Parti Burdur Milletvekili Yasin Uğur, AK Parti Burdur İl Başkanı Volkan Mengi ve Çavdır Belediye Başkanı Mustafa Uysal 10 Ocak Dünya Çalışan Gazeteciler günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

 

Basın çalışanlarına yönelik, bazı haklar ve yasal güvence sağlayan düzenlemelerin yapıldığı 10 Ocak 1961 tarihinin yıl dönümü olarak kutlandığı bu anlamlı günde, özveri ile mesleğini icra etmeye çalışan bütün gazeteci arkadaşlarımızın “Çalışan Gazeteciler Gününü” kutluyorum.

Hasan Şıldak

Burdur Valisi 

 

“Burdur İlimiz ve İlçelerimiz ile ilgili birçok yatırımlar ve projeler gerçekleştirmekteyiz. Bu yaptığımız çalışmaların hemşerilerimize duyurulmasında büyük katkı sağlayan, Basın mensuplarımızla iç içe samimiyetle çalışmaya devam ediyoruz.  Bu vesileyle, insanların ortak sesi, gözü, kulağı olan, kamu yararı gözeterek, basın meslek ilkeleri doğrultusunda görevlerini başarıyla icra eden bütün gazetecilerimizi, internet, gazete, radyo ve televizyon çalışanlarının 10 Ocak Gazeteciler Günü’nü kutluyor, görevlerini yaparken hayatlarını kaybeden basın çalışanlarını rahmetle anıyor, tüm basın çalışanlarına sevgi ve selamlarımı iletiyorum.” 

Bayram Özçelik 

AK Parti Burdur Milletvekili  ve TBMM Başkanlık Divan Katibi Üyesi 

 

‘Bir ülkede demokrasileri güçlendiren ve geliştiren en etkin unsurlardan biri, meslek ahlakına ve tarafsızlık ilkesine riayet eden bir basının varlığıdır. Basının her konuya yapıcı ve sağduyulu bir tavırla yaklaşması demokrasimizin güçlenmesi açısından oldukça önemlidir. Bilgi ve iletişim teknolojilerinin hızla gelişmesiyle bilgiye ulaşmanın kolay olduğu kadar doğru bilgiye ulaşmanın da bir o kadar zor olduğu bu dönemde, doğru ve eksiksiz bilgilendirme görevini üstlenen basın mensuplarına büyük sorumluluk düşmektedir. Özellikle sosyal medya, hızlı haber alma, etkin kamuoyu oluşturma açısından son yıllarda çok etkin ancak bu mecra ‘kara propaganda’, ‘kirli bilgiler’ ve ‘zehirli düşünceler’ açısından kontrolsüz, sınırsız ve sorumsuz bir platform haline gelmemeli. Hem geleneksel hem de sosyal medyada gerekli bilinç, hassasiyetle hareket eden medya çalışanlarımızın ve gazetecilerimizin hem demokrasimizin gelişmesine hem de birlik ve beraberliğimizin pekişmesine katkılarını sürdüreceğine inanıyorum. Bu düşüncelerle, medya mensuplarımızın Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyor, kendilerine güzellikler, başarılar diliyorum.

Yasin Uğur

AK Parti Burdur Milletvekili ve TBMM Milli Savunma Komisyonu Üyesi

 

“Her şartta görevleri peşinde koşan gazetecilerimiz düzenli bir mesaisi olmadan, halkı bilinçlendirmek için özveri ile çalışan basınımızın değerli çalışanları olmak üzere bütün basın mensuplarının “Çalışan Gazeteciler Gününü” kutlar sağlıklı, mutlu ve başarılı bir yıl geçirmelerini dilerim”

Volkan Mengi

AK Parti Burdur İl Başkanı 

 

Başta ilimiz olmak üzere,
Dünyada ve ülkemizde yaşanan gelişmelerin kamuoyuna ulaştırılması görevini yerine getirirken meslek ilkelerinden ayrılmadan, bilginin doğru ve tarafsız bir şekilde kamuoyu ile paylaşılmasını sağlayan basın mensuplarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü içtenlikle kutlarım.

Mustafa Uysal

Çavdır Belediye Başkanı

 

 
Kaynak: (ÇAVDIR HABER) - ÇAVDIR HABER Editör: Yusuf KARAKAYA
Etiketler: ''10, OCAK, ÇALIŞAN, GAZETECİLER, GÜNÜ'', KUTLAMA, MESAJLARI...!,
Yorumlar
Haber Yazılımı