301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
02 Aralık 2016 - Cuma 13:51
 
365. KISA DÖNEM ASKERLER YEMİN ETTİ..!
DİĞER Haberi
365. KISA DÖNEM ASKERLER YEMİN ETTİ..!

Vali Şerif Yılmaz, İl Jandarma Komutanlığı tarafından 365'inci kısa dönem erler için düzenlenen yemin törenine katıldı.
 
 
Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Konferans ve Sergi Salonunuda düzenlenen törende, İl Jandarma Komutanlığı bünyesinde askerlik hizmetini yapmakta olan temel eğitimlerini tamamlayan 365’inci Kısa Dönem acemi erler yemin etti.
 
 
Düzenlenen Yemin Törenine başta Vali Şeri Yılmaz olmak üzere, Garnizon Komutanı P. Albay Hakan Tutucu, Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, 1'inci Tank Alay Komutanı Tankçı Albay Cem Tuce, İl Emniyet Müdürü Saim Akpınar, İl Genel Meclisi Başkanı Muzaffer Bağcı,  İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Servet Olpak, daire müdürleri, Gaziler, Şehit Aileleri ve asker aileleri katıldı.
 
 
Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından 365’inci Kısa Dönem Acemi askerlerin yemin merasimi gerçekleşti. Törenin devamında 365’inci Kısa Dönem Erler adına J.Er Selçuk Bostancı 'nın yaptığı konuşma sonrası J. Er Kadir Sayın tarafından 'Görev' isimli şiir okundu.
 
 
Törende konuşan İl Jandarma Komutanı J. Albay Tayfun Dündar, yemin eden askerlere ve ailelerine seslendi.
"Milletimizin ve bağımsızlığımızın sembolü olan şanlı bayrağımızın gölgesinde anne, baba ve yakınlarınızın huzurunda, silah arkadaşlarınızla omuz omuza vererek, gerektiğinde vatan, Cumhuriyet ve vazife uğrunda seve seve canınızı vereceğinize namus ve şerefiniz üzerine and içtiniz.
 
İçtiğiniz bu and; vatan ve millet sevgisi, vazife, namus ve şeref anlamında olup, dürüstlüğün emirlere mutlak itaatin ifadesi, aynı zamanda kahraman Türk Ordusuna mensup bir asker olduğunuzun kabul belgesidir.
 
Bu kutsal ocakta, Atatürkçü düşünce sistemi ışığında, aklı ve bilimi rehber edinen, gönlü yurt ve yurttaş sevgisiyle dolu, Milli, ahlakı ve insanı değerlere bağlı, hukuka ve insan haklarına saygılı, aldığı vazifeyi vatanını en çok seven, görevini en iyi yapandır; düsturu ile yerine getiren birer jandarma eri olarak yetiştirileceksiniz.
 
Taşıdığınız üniformanın, yüce Türk Ulusunun şerefinin simgesi olduğunu ve yurdumuzun en ücra köşelerinde bile sizlerle onurlanacağının bilinciyle hareket ederek, Türk Silahlı Kuvvetlerinin birer aynası olduğunuzu unutmayınız.
 
Hürriyet ve bağımsızlığımızın, toprak bütünlüğümüzün laik demokratik ve sosyal bir hukuk devleti olan; Türkiye Cumhuriyetinin inançlı, kararlı bir savunucusu ve her an göreve hazır bir kanun ordusu olan jandarma teşkilatının bir ferdi olarak, birlik ve beraberlik ruhu içinde yemininize bağlı kalıp, yurdumuzda emniyet ve asayişi sağlayacak ve her türlü suç ve suçlulara karşı mücadele edeceksiniz.
 
Görevinizi en iyi şekilde yapacağınızdan. Kanun ve nizamı doğruluğu ve dürüstlüğü, hak ve adaleti daima rehber edineceğinizden ve yemininize sadık kalacağınızdan hiç kimsenin şüphesi yoktur. Türkiye Cumhuriyeti sizlerin sarsılmaz omuzlarınızda daima yükselecek ve bayrağımız, kutsal vatan toprakları üzerinde sonsuza kadar dalgalanmaya devam edecektir” dedi.
 
Mehmetçik ailelerine seslenen J. Albay Dündar, “Yaklaşık beş hafta önce, kutsal vatan görevini ifa etmek için bizlere emanet ettiğiniz evlatlarınız, temel askerlik eğitimini başarıyla tamamlayarak, karşınızda sarsılmaz bir irade ile dimdik bulunmaktadır. Bu görkemli tabloyu oluşturarak, sizleri yüksek bir heyecan ve coşku ile selamlayan güzide evlatlarınızla ne kadar gurur duysanız azdır.
 
Acemi eğitimi süresince, evlatlarımızın Türk Silahlı Kuvvetleri ile bütünleşmesi ve askerlik nosyonunu kazanması için emek sarf eden ve eğitimlerde görev alan subay, astsubay ve uzman jandarmalardan oluşan eğitici personeli de ayrıca kutluyor, kendilerine teşekkür ediyorum.
 
Bu vesileyle başta gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere ebediyete intikal etmiş tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, hayattaki gazilerimize saygı ve şükranlarımı sunuyorum” dedi.
Konuşmasının sonunda Mehmetçiklere seslenen J. Albay Dündar, “Bu duygu ve düşüncülerle andınızın sizlere, ailenize, Jandarma teşkilatına, Yüce Türk Milletine ve devletimize hayırlı uğurlu olmasını diler, gözlerinizden öperim” dedi.
 
J. Albay Dündar’ın konuşmasının akabinde İl Jandarma Komutanlığına ilk katılan J. Er Muhammet Gür tarafından yaş kütüğüne plaket çakıldı. Vali Yılmaz, birliğe ilk katılan J.Er Gür ve ailesine hediye takdim etti.
 
Her fırsatta minnetle şükranla yad ettiğimiz kahramanlardan bir tanesi olan Kınalı Ali’nin destansı öyküsünün kısa filminin gösterilmesi sonrası, acemi askerlerden temel eğitimleri sırasında başarı gösteren, J. Erler Ali Murat Çaprak, Yunus Daştan, Osman Elagöz, Feridun Akın ve ailelerine P. Albay Tutucu ve Tankçı Albay Tuce tarafından, J. Er Fatih Kamacı’ya ve ailesine Başkan Ercengiz tarafından hediyeleri takdim edildi.
 
Tören Jandarma Marşı okunmasının ardından sona erdi.
 
Vali Yılmaz, yemin törenin sonrasında Mehmetçik Aileleri ile kısa süre sohbet ederek, hayırlı olmasını diledikten sonra tören alanından ayrıldı. 
Kaynak: (ÇAVDIR HABER) - ÇAVDIR HABER Editör: Yusuf KARAKAYA
Etiketler: 365., KISA, DÖNEM, ASKERLER, YEMİN, ETTİ..!,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
365. KISA DÖNEM ASKERLER YEMİN ETTİ..!
365. KISA DÖNEM ASKERLER YEMİN ETTİ..!
365. KISA DÖNEM ASKERLER YEMİN ETTİ..!
365. KISA DÖNEM ASKERLER YEMİN ETTİ..!
Yorumlar
Haber Yazılımı