301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
09 Ocak 2019 - Çarşamba 21:01
 
AK PARTİ AÇIKLADI, KÜLTÜR MERKEZİ İHALE TARİHİ BELLİ OLDU...!
SİYASET Haberi
AK PARTİ AÇIKLADI, KÜLTÜR MERKEZİ İHALE TARİHİ BELLİ OLDU...!

KÜLTÜR MERKEZI İHALE TARİHİ BELLİ OLDU


AK Parti Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur, AK Parti Burdur İl Başkanı Volkan Mengi Burdur Kültür Merkezi ile ilgili ortak açıklamada bulunarak, ihale tarihinin belli olduğunu belirttiler. 

İHALE 8 ŞUBAT 2019 TARİHİNDE YAPILACAK


Kültür ve Turizm Bakanlığı ile yapılan görüşmeler neticesinde çalışmaların tamamlanarak, ihale tarihinin alındığını belirten Milletvekillleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur “ 2014 Yerel seçimleri sonrası Kültür Merkezi inşaatında bir ilerleme olmayınca, 2016 Yılında önce Özel İdareye sonra da Kültür ve Turizm Bakanlığımıza tahsisi gerçekleşmişti. Kültür ve Turizm Bakanlığımız yapmış olduğu incelemelerde Kültür Merkezinin projelerinin bir kısmına ulaşılamayınca, bir kısmını da revize etmek için oluşturduğu teknik ekip ile revize projelendirme çalışmaları gerçekleştirmiş ve yapılan projelendirmeyi geçtiğimiz aylarla tamamlanmıştı. Yine bakanlığımız tarafından maliyet hesaplamaları yapıldı. Burdur İl Özel İdaremizce İhale Tarihi Alınmıştır. Kültür Merkezimizin ihalesi 8 Şubat 2019 tarihinde yapılacaktır. Gerekli Ödenekler Burdur İl Özel İdarece Kullanılacaktır.İlimiz Valisi Sayın Hasan Şıldak Her Aşamasında Katkı vermektedir. Bakanlığımızla sürecin hızla ilerlemesi için görüşmelerimize devam ediyoruz. Burdur’umuza hayırlı olsun.” ifadelerini kullandı. 


Burdur için çalışmalara devam ettiklerini belirten İl Başkanı Volkan Mengi “ Kültür Merkezimizin Bakanlığımıza devri ile birlikte, bakanlık tarafından yapılan tüm çalışmaları Milletvekillerimizle birlikte yakından takip ettik. Partimizin İl Başkanları toplantısında konuyu Cumhurbaşkanımıza ve Bakan Yardımcılarımıza da aktarmıştık. Bakanlığımız teknik ekipleri yapmış olduğu projelendirme çalışmalarını tamamlanmasıyla birlikte Burdur İl Özel İdaremiz tarafından 8 Şubat 2019 tarihine ihale tarihini belirlendi. 2014-2016 Arası Kültür Merkezine bir çivi dahi çakmayacağını söyleyenler, Kültür Merkezini bittiğini de göreceklerdir İnşaallah. Emeği geçen herkese hemşerilerim adına teşekkür ederim.“ şeklinde belirti.

Kaynak: (ÇAVDIR HABER) - ÇAVDIR HABER Editör: Yusuf KARAKAYA
Etiketler: AK, PARTİ, AÇIKLADI,, KÜLTÜR, MERKEZİ, İHALE, TARİHİ, BELLİ, OLDU...!,
Yorumlar
Haber Yazılımı