301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
02 Ekim 2019 - Çarşamba 13:45
 
AK PARTİ MECLİS ÜYELERİ'NDEN, YAZILI AÇIKLAMA...!
SİYASET Haberi
AK PARTİ MECLİS ÜYELERİ'NDEN, YAZILI AÇIKLAMA...!

AK Parti Burdur Belediye Meclis üyeleri ekim ayı olağan toplantısı öncesi yazılı açıklamada bulundu.

 

Açıklamada ; ” Yine yeni bir ayın başlangıcındayız. Tabi bu da belediye meclisi olağan aylık toplantısı demek oluyor. Yarın Burdur Belediye Meclisi Ekim ayı olağan toplantısı İçin toplanacak. AK Parti Belediye Meclis Grubu olarak bizlerde bu toplantının gündemini sizlerle yine paylaşmak istiyoruz. “ifadelerine yer verildi.

 

İŞTE O YAZILI AÇIKLAMA

 

Yine yeni bir ayın başlangıcındayız. Tabi bu da belediye meclisi olağan aylık toplantısı demek oluyor. Yarın Burdur Belediye Meclisi Ekim ayı olağan toplantısı İçin toplanacak. AK Parti Belediye Meclis Grubu olarak bizlerde bu toplantının gündemini sizlerle yine paylaşmak istiyoruz.

 

Ekim ayı olağan toplantısında önemli gördüğümüz ve sizinde yakından takip edeceğiniz maddeleri de paylaşmak istiyoruz,

 

– Gündemin 3. Maddesi 2015 yılında yeni Devlet Hastanesi yapılması için Burdur Belediyesinin Tefenni yolundaki 46 dönüm arazisinin takas yoluyla trampası önerilmişti ama sonra bir türlü bu takasa ısrar etmemize rağmen yanaşmayan hatta “arazimizin değerini düşük gösteriyorlar” diye bahane edip aslında vermek istemeyen CHP Belediyesi şimdi bu arazinin 10 dönümünün kaça gideceği belli olmayan bir satış yetkisi istiyor. Halkına Sağlığı için araziyi vermeyenler şimdi 2020 yılı bütçesini kurtarmak İçin 46 dönüm halkın malını parçalayarak 10 dönümünü şahıslara satıyorlar. Şehirde yeni bir özel okul olmasını bizlerde arzu ederiz ama şehir içinde Burdur Belediyesine ait böyle büyük arazilerinin Fazla olmadığı için hemen elden çıkarılmasına gönlümüz razı değildir. AK Parti Grubu olarak uzun vadeli kiralanmasına ya da yap işlet devret modeli ile verilmesini teklif edeceğiz.

 

– Gündemin 4. Maddesinde AK Parti Belediyesi döneminde bölgenin en büyük asfalt Plentini kurmasıyla eski asfalt plenti ihtiyaç fazlasına dönüşmüştür. Ama 5 yıl boyunca MHPli belediyelere hiç bir yardımı olmayan Belediye Başkanının bu bedelsiz devrile Burdur Belediyeler Birliği Başkanlığı diyetini ödediğini görüyoruz. Ama her ne olursa olsun Tefennili vatandaşlarımız İçin biz bu devire KABUL oyu vereceğiz.

 

– Gündemin son maddesi olan 6. Madde de Konya Bölge idare mahkemesi imar planı değişikliği iptal etmiş ve tekrar aynı bölge için geçen ay meclise yeni bir plan değişikliğini getirmişlerdi ve imar komisyonunda görüşülerek Ekim ayı meclisinde son karar verilecektir. Görüşümüzü imar Komisyonu Üyemiz ve grup sözcümüz Fatıma hanım meclis ile paylaşacak ama AK Parti Belediye Meclis Grubu olarak aynı görüşteyiz: “Toptan Ticaret alanı olan yaklaşık 8 ada var ve bir imar planı değişikliği olacaksa kişiye özel değil bütün bu bölgeyi kapsayacak herkesimin İhtiyacını giderecek kapsamlı bir plan değişikliğini öneriyor ve bu yüzden çekincelerimiz hala sürmektedir”

 

Önemli olan bu maddelerdeki AK Parti Belediye meclis grubu olarak görüşlerimizi sizler aracılığıyla kamuoyuna paylaşıyor ve siz değerli basın mensuplarında titizlikle bu maddelerin takipçisi olacağınızı düşünüyoruz.

Kaynak: (ÇAVDIR HABER) - ÇAVDIR HABER Editör: Yusuf KARAKAYA
Etiketler: AK, PARTİ, MECLİS, ÜYELERİ'NDEN,, YAZILI, AÇIKLAMA...!,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
AK PARTİ MECLİS ÜYELERİ'NDEN, YAZILI AÇIKLAMA...!
Yorumlar
Haber Yazılımı