301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
24 Ekim 2018 - Çarşamba 14:53
 
AK VEKİLLER MÜJDELEDİ, KÜLTÜR ÖDENEKLERİ DEVAM EDİYOR...!
SİYASET Haberi
AK VEKİLLER MÜJDELEDİ, KÜLTÜR ÖDENEKLERİ DEVAM EDİYOR...!

AK Parti Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından gelen ödenekler ile ilgili basın açıklamasında bulundu.

 

Kibryra ve Sagalassos Antik Kentleri ve Yeni Kütüphanede kullanmak üzere  RFID Sistemi için ödenekler ayrıldığını belirten Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur “  Gölhisar İlçemiz Kibyra ve Ağlasun İlçemiz Sagalassos Antik kentlerimizin Anıtsal yapılar proje yapımı  için Bakanlığımız ile yapmış olduğumuz görüşmeler neticesinde 2018 yılı yatırım programına ayrılan toplam 606 000,00 TL ödenek gelmiştir. Yine Burdur İlimize kazandırdığımız modern yeni kütüphanemizde RFID sistem kurulumu için 309.000,00 TL ödenek gelmiştir.

 

RFID Akıllı Kütüphane Sistemi'nin Özellikleri, Tüm sabit kıymetlerin kayıt altına alınması ve sayımı kolaylaşacaktır. İnsan kaynaklı hatalar en aza indirilecek, bunların önlenmesi ve belirlenmesi kolaylaşacaktır. Kitapların takip edilebilir hale getirilmesi, Kitaplara yerleştirilmiş RFID etiketleri sayesinde her kitap, seri numarası gibi sadece kendisine ait benzersiz bir numaraya (unique ID) sahip olacak ve bu sayede diğer kitaplarla karıştırılmadan raflara yerleştirilme sürecinden ödünç verme-geri alma; sayım ve kontrol dâhil olmak üzere her kademede bu sistem takip edilebilecektir. Yine 2018 Mali Yılı Yatırım Programında "Çocuk ve Halk Kütüphanelerinin   İyileştirilmesi" ana   projesinin   "Danışmanlık   Hizmeti" alt projesi kapsamında İlimiz Burdur İl Halk Kütüphanesi Hizmet Binası Teşhir Tanzim ve Revize Elektrik Mühendisliği Proje Yapımı işi için 159.300 TL ödenek Bakanlığımız tarafından gönderilmiştir. Bakanlıklarımız tarafından İlimize gelecek yatırımlarla ilgili görüşmelerimizi gerçekleştirmeye devam ediyoruz. ” şeklinde belirtiler.

Kaynak: (ÇAVDIR HABER) - ÇAVDIR HABER Editör: Yusuf KARAKAYA
Etiketler: AK, VEKİLLER, MÜJDELEDİ,, KÜLTÜR, ÖDENEKLERİ, DEVAM, EDİYOR...!,
Yorumlar
Haber Yazılımı