301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
25 Eylül 2021 - Cumartesi 06:32
 
BAHÇEŞEHİR KOLEJİ'NDEN FARKINDALIK ETKİNLİĞİ...!
EĞİTİM Haberi
BAHÇEŞEHİR KOLEJİ'NDEN FARKINDALIK ETKİNLİĞİ...!

BAHÇEŞEHİR KOLEJİNDEN İKLİM KRİZİNE FARKINDALIK ETKİNLİĞİ

Bahçeşehir Koleji Anadolu ve Fen Lisesi 9. ve 10. sınıf öğrencileri ülkemizi ve tüm dünyayı etkileyen en büyük sorunlardan biri olan “İklim Krizi”ne farkındalık oluşturmak amacıyla Burdur Gölünde bir etkinlik gerçekleştirdiler. Burdur Gölündeki kuraklığa dikkat çekmek için “Dijital Çağda Kuraklık” adlı projelerini sergilediler.

Konu ile ilgili açıklamada bulunan Anadolu ve Fen Lisesi Öğrencileri;‘’Yüzyıllardır Dünya’nın iklimi değişiyor. Büyük insan ve hayvan ölümleri, göçler, seller, fırtınalar.Aslında en büyük nedeni iklim değişikliği.Peki biz niye bu değişiklik için şu anda farkındalık oluşturmaya çalışıyoruz?

Çünkü iklim değişikliği olması gerekenden o kadar hızlandı ki bunu durdurmak için şu an bir şeyler yapmalıyız dedik. Öyle bir durumdayız ki Birleşmiş milletlerin iklim raporuna göre 2030’ a kadar Karbon emisyonumuzu sıfıra indirmeliyiz (ki şu anda çok yüksek bir düzeyde) yoksa  Dünyamız 1.5 derece ısınacak. Bizim Dünyamız şu anda zaten 1.1 derece ısındı. Kalan 0.4 dereceyle 2030’a kadar yetinmeliyiz. Biz de Bahçeşehir Koleji olarak bir kişi de bile farkındalık oluşturabileceksek bu projeyi yapmalıyız diye düşündük. İklim değişikliğinden en çok etkilenen göllerden biri olan Burdur Gölü birçok canlıya ev sahipliği yapıyor eğer Gölümüz kurursa o canlıların evi kalmayacak bu yüzden Burdur Gölünün kurumasına da dikkat çekmek için Gölün önünde yapmaya karar verdik. Pankartlarımızdaki mesajlarla beraber gölde sloganlar söyledik. Dijital çağda kuraklık adlı stem projemiz ile beraber güzel bir etkinlik gerçekleştirdik. Umuyoruz ki en kısa zamanda bu farkındalık herkeste oluşur ve daha az fosil yakıt, daha az atık ile birlikte Dünyamızı eski haline döner. Unutmayalım ki iklim değişikliği için bir şeyler yapmak istiyorsak evimiz yanıyormuş gibi hareket etmeliyiz çünkü bu çok önemli bir konu.’’ Dediler.

Kaynak: Editör:
Etiketler: BAHÇEŞEHİR, KOLEJİ'NDEN, FARKINDALIK, ETKİNLİĞİ...!,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
BAHÇEŞEHİR KOLEJİ'NDEN FARKINDALIK ETKİNLİĞİ...!
BAHÇEŞEHİR KOLEJİ'NDEN FARKINDALIK ETKİNLİĞİ...!
BAHÇEŞEHİR KOLEJİ'NDEN FARKINDALIK ETKİNLİĞİ...!
BAHÇEŞEHİR KOLEJİ'NDEN FARKINDALIK ETKİNLİĞİ...!
Yorumlar
Haber Yazılımı