301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
01 Kasım 2018 - Perşembe 09:05
 
BAKA YÖNETİM KURULU BURDUR'DA TOPLANDI...!
GÜNDEM Haberi
BAKA YÖNETİM KURULU BURDUR'DA TOPLANDI...!

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı Ekim ayı olağan Yönetim Kurulu Toplantısı Burdur Valiliği Toplantı Salonunda yapıldı.
 
Toplantıya BAKA Dönem Başkanı Isparta Valisi Şehmus Günaydın, Burdur Valisi Hasan Şıldak, Isparta Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, Burdur İl Genel Meclisi Başkanı Muzaffer Bağcı, Isparta İl Genel Meclisi Başkanı Ali Bolat, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Davut Çetin, Burdur Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Yusuf Keyik ve Isparta Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şükrü Başdeğirmen katıldı. BAKA Genel Sekreter Vekili Abdullah Madenci ve ilgili personelde toplantıda hazır bulundu.
 
BAKA Yönetim Kurulu üyeleri toplantı öncesi Vali Hasan Şıldak’ı makamında ziyaret ettiler.
 
Valilik Toplantı Salonunda gerçekleşen toplantının açılış konuşmasını BAKA Yönetim Kurulu Dönem Başkanı Isparta Valisi Şehmus Günaydın yaptı.
 
Vali Günaydın yaptığı konuşmada; “Ekim ayı olağan toplantımızı yapıyoruz. Bölgemizi üç ilimizi ilgilendiren konularla ilgili önemli gündem maddelerimiz var. Üretim kapasitemizin artırılması, rekabet gücümüzün artırılması için Antalya’da, Burdur’da Isparta’da çalışmalarımız devam ediyor. Özellikle ihracat ve turizm alanında BAKA olarak yapmış olduğumuz çalışmaların meyvelerini topluyoruz. Bölgemiz ihracat artışında Türkiye ortalamasının üstünde bir performans ortaya koyuyor. Turizmde her geçen gün tabi ki Antalya’nın çok önemli bir artışı var bunun yanında Burdur ve Isparta’da da özellikle iç turizmde gül ve lavanta turizmi olsun kültür turizmi olsun eko turizm olsun bu alanda ciddi şekilde bir artış elde ettik. Tabi bunun sürdürülebilir olması çok önemli bunun için de hizmet sektöründe kaliteyi artırmamız gerekiyor. Bu konuda işletmelerimize ajans olarak destek olmamız, yol göstermemiz gerekiyor. Ve ajans olarak da şimdiye kadar bunu gerçekleştirdik. TÜRSAB seyahat acentelerinin illerimize yapmış olduğu ziyaretlerde çalıştaylar da çok önemli kazanımlar elde ettik. Amacımız bunu sürdürülebilir kılmak. Değişik alanlarda çalışmalar yaparak turizm çeşitliliğini artırmak istiyoruz. Bölgemizde kış turizmi yaz turizmi ile ilgili avantajlarımız var. Bu avantajlarımızı iyi kullanıp ülkemiz ekonomisine katkı sağlamak istiyoruz. Aynı zamanda biliyorsunuz bölgemizde ihracat kapasitemiz çok iyi. Özellikle alım heyetleriyle ilgili çalışmalarda olsun, yurtdışı seyahatlerinde olsun ihracat kapasitemizi artırmak için çalışmalarımız, ajans olarak desteklerimiz devam ediyor. Bu konuda yapılan çalışmalara destek veren katkı veren herkese teşekkür ediyoruz.  Tabi bu benim son toplantım, bu vesileyle de bugüne kadarki çalışmalarda bizlere destek veren yönetim kurulu üyelerimize, ajans çalışanlarımıza, diğer kurum çalışanlarımıza, basın mensuplarına teşekkür ediyorum” dedi.
 
Konuşmanın ardından Vali Hasan Şıldak, son yayınlanan Cumhurbaşkanlığı atama kararları ile Kayseri Valisi olarak atanan Isparta Valisi Şehmus Günaydın’a hediye takdiminde bulunurken, ayrıca hizmetleri anısına BAKA Yönetim Kurulu adına plaket takdiminde bulundu.
 
Plaket takdiminin ardından kısa bir konuşma yapan Vali Hasan Şıldak; “BAKA Yönetim Kurulu ve Kalkınma Ajansı çalışanları adına Sayın Valimize yeni görevinde başarılar diliyorum. Görev süresi içinde Ajansa yaptığı katkılardan dolayı teşekkür ediyoruz, yeni görevinin de hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. İki komşu vilayet bizim için çok önemli. Hem Kalkınma ajansı ölçeğinde hem de çok yakın coğrafyayı, aynı kültürü, aynı ekonomik tabanı paylaşan iki ilin Valileri düzeyinde ikili ilişkilerin önem taşıdığı malumunuz. Bu anlamda da benim görev sürem içerisinde bizlere yaptığı katkılardan dolayı Sayın Valimize ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.
 
Ekim ayı olağan toplantısı, gündemde yer alan maddelerinin görüşülerek BAKA Yönetim Kurulu tarafından karara bağlanmasının ardından sona erdi.
 
Kaynak: (ÇAVDIR HABER) - ÇAVDIR HABER Editör: Yusuf KARAKAYA
Etiketler: BAKA, YÖNETİM, KURULU, BURDUR'DA, TOPLANDI...!,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
BAKA YÖNETİM KURULU BURDUR'DA TOPLANDI...!
BAKA YÖNETİM KURULU BURDUR'DA TOPLANDI...!
Yorumlar
Haber Yazılımı