301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
23 Ekim 2018 - Salı 21:12
 
BAYRAM ÖZÇELİKTEN, KATI ATIK TESİSİNDE İNCELEME...!
SİYASET Haberi
BAYRAM ÖZÇELİKTEN, KATI ATIK TESİSİNDE İNCELEME...!

AK Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik, “Yüklenici Firma Burdur’daki Entegre Katı Atık Tesisi inşaatının bir bölümünü 31 Ekim’de bitirmeyi planlamaktadır. ” dedi.

 

AK Parti Burdur Milletvekili TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Bayram Özçelik, AK Parti İl Başkanı Volkan Mengi ve AK Parti İl Başkan Yardımcıları Burdur Belediyeler Birliği Entegre Katı Atık Bertaraf Tesisi inşaatında incelemede bulunarak, firma yetkililerinden bilgi aldı.

 

Yapılan inceleme sonrası açıklamada bulunan AK Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik “Türkiye’mizde yenilenebilir enerjiyi teşvik eden ve önündeki engelleri kaldıran AK Parti hükümetlerimiz 2004-2005 yıllarında Çevre ve Orman Bakanımız Osman Pepe Bakanlığı döneminde Türkiye genelinde yapılan çalışma ile önünü açarak Pilot İl uygulaması yapılmış olup, ilk uygulanan 4 İl’den birisi Burdur’umuz olmuştur. İncelemesini gerçekleştirdiğimiz Katı Atık Bertaraf Projesi ve Yatırımı BURDUR BELEDİYELER BİRLİĞİNİN Himayelerinde 11 İlçe, 3 Belde katılımlarıyla Belediyeler Birliğince takip edilmektedir.” dedi.

 

“HÜKÜMETTEN 3.800.000.00 TL ÖDENEK”

 

Hükümetten Katı Atık Bertaraf Projesi ve Yatırımı için ödenek gönderildiğini belirten Milletvekili Özçelik “Hükümetimiz tarafından 3.800.000 TL ödenekle Katı Atık Tesisinin 1. Kademesinde ödenek kullanılmıştır.” açıklamasında bulundu.

 

“KAMU ÖZEL İŞ BİRLİĞİ İLE YATIRIM YAPMAYA MUHALEFET KARŞI ÇIKMIŞTI”

 

Kamu yatırımlarında Özel İş Birliği ile yatırım yapmanın önünü AK Parti Hükümetlerinin açtığını belirten Burdur Milletvekili Bayram Özçelik “ Kamu Özel model yatırım ve hizmet yapmanın yolunu açan Hükümetlerimiz olmuş ve bu modelle birçok proje üretilmiştir. Bu Modele Ana Muhalefet hep karşı çıkmış ve Yandaşlara Peşkeş çekiliyor demişlerdi. 2003 yılında Türkiye genelinde 15 olan katı atık bertaraf tesisi Hükümetlerimizin desteği ve teşviki ile 2018 yılı itibari ile 88’ e yükseldi” ifadelerini kullandı.

 

“GÖLHİSAR, KARAMANLI VE ÇELTİKÇİ İLÇELERİNDE TOPLAMA İSTASYONU KURULACAK”

 

Burdur Belediyeler Birliği Entegre Katı Atık Bertaraf Tesisi kapsamında Gölhisar ve Çeltikçi ilçelerine toplama istasyonu kurulacağını dile getiren Milletvekili Özçelik, 31 Ekim tarihinde enerji üretimine başlamasının planlandığını açıkladı. Milletvekili Özçelik, “Yine bu yapılacak olan tesisin Karamanlı, Gölhisar ve Çeltikçi ilçelerimizde toplama istasyonu kurulacak. Yaklaşık 1 yıl önce 29 yıllığına kar payı ortaklığı ve yap-işlet devret modeliyle yapımına başlanılan Yüklenici Firma Burdur’daki Entegre Katı Atık Tesisi inşaatının bir bölümünü 31 Ekim 2018 tarihinde bitirmeyi planlamaktadır.” açıklamasında bulundu.

 

Ziyaret sonrası değerlendirme bulunan Burdur İl Başkanı Volkan Mengi “Ülkemizin bir çok yerinde Kamu & Özel sektör işbirliğiyle hükümetimiz dev projelere imza atmış ve BURDUR BELEDİYELER BİRLİĞİNDE AK Parti Belediyelerimizin 2004’den bu güne büyük gayretleri ile ilimize modern Katı atık tesisinin kazandırılması bizi mutlu etmiştir. İnşallah 2019’a yerel seçimlerde hem Katı atık için hem ileri biyolojik arıtma hem de içme suyu arıtma için hedeflerimizi halkımızla paylaşarak il ve ilçe Belediyelerimize talip olacağız.” Dedi.

 

Ziyarette Milletvekili Bayram Özçelik, İl Başkanı Volkan Mengi ve AK Parti İl Başkan Yardımcıları tesisin durumu ve son durumu ile ilgili Atlas İnşaat firması yetkililerinden bilgi aldı.

Kaynak: (ÇAVDIR HABER) - ÇAVDIR HABER Editör: Yusuf KARAKAYA
Etiketler: BAYRAM, ÖZÇELİKTEN,, KATI, ATIK, TESİSİNDE, İNCELEME...!,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
BAYRAM ÖZÇELİKTEN, KATI ATIK TESİSİNDE İNCELEME...!
Yorumlar
Haber Yazılımı