301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
09 Temmuz 2019 - Salı 11:24
 
BURDUR AK PARTİ'DEN YATIRIM TURU...!
SİYASET Haberi
BURDUR AK PARTİ'DEN YATIRIM TURU...!

AK PARTİ’DEN BURDUR MERKEZDE YATIRIM TURU

 

AK Parti Burdur Milletvekili TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Bayram Özçelik, Burdur Merkezde inşaatı devam eden yatırımları yerinde inceledi.

 

Burdur Milletvekili Bayram Özçelik’e, Merkez İlçede gerçekleşen yatırım turuna AK Parti Burdur İl Başkanı Volkan Mengi, İl Genel Meclisi Başkanı Murat Akbıyık, Merkez İlçe Başkanı Hüseyin Okan, AK Parti  İl ve Merkez İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri eşlik etti.

 

“BOZKURT MAHALLESİ KENTSEL DÖNÜŞÜM HIZLA DEVAM EDİYOR”


Bozkurt Mahallesinde hak sahipleri ile yapılan anlaşma sonra çalışmalara başlanan Kentsel Dönüşüm çalışmalarını inceleyen Milletvekili Bayram Özçelik “ İl Başkanımız, Merkez İlçe Başkanımız, İl Genel Meclisi Başkanımız, İl Genel Meclisi Başkanımız ve Teşkilatımızla birlikte İlimizde AK Parti Hükümetlerimiz tarafından gerçekleşen yatırımları yerinde inceliyoruz. Bu kapsamda Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum’un İlimiz ziyaretleri sonrasında TOKİ  Başkanlığımız tarafından ihale edilerek, çalışmalarına hızla başlanan Bozkurt Mahallesi Kentsel Dönüşümü yerinde inceleyerek, çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldık. Kentsel Dönüşüm ve Gelişim projesi kapsamında 655 Konut ve 41 Ticari alan için proje kapsamında bulunan alanda binalarımızın yıkımı gerçekleştirildi. Yine bir taraftan da konutların yapımına başlanıldı. Burdur’umuzda AK Parti Hükümetlerimizin çalışmaları hızla devam edecek.” İfadelerini kullandı.

 

“KÜLTÜR MERKEZİ İNŞAATI EN KISA SÜREDE TAMAMLANACAK”


Burdur Belediyesi tarafından Burdur İl Özel İdareye devri gerçekleşen ve Kültür Bakanlığı tarafından ikmal ihalesi gerçekleşen Kültür Merkezinde incelemede bulunan Burdur Milletvekili Özçelik “ Burdur Belediyesi tarafından İl Özel İdaremize devri gerçekleşen Kültür Merkezimizde, Kültür ve Turizm Bakanlığımız ile yapmış olduğumuz görüşmeler neticesinde ödenek ayrılmıştı. Bakanlığımız yetkilileri tarafından projelendirme çalışmaları gerçekleştirilerek, ihaleye çıkan Kültür Merkezimizde hummalı bir çalışma sürmektedir. İhaleyi kazanan firma tarafından yetkililerinden çalışmalar hakkında bilgi aldık. Kültür Merkezimizin tamamlanmasıyla içerisinde sergi salonları, çalışma ofisleri ve 650 kişilik salonu ve geniş sahnesi ile Burdur için güzel bir merkez olacak.” Açıklamalarında bulundu.

 

“AK PARTİ HÜKÜMETLERİNDE HİÇBİR YATIRIM YARIM BIRAKILMAZ”


AK Parti Hükümetlerinde Burdur’a birçok yatırım yapıldığı belirten Milletvekili Özçelik “ 2002 Yılından bu tarafa hiçbir yatırımı yarıda bırakmadık” dedi. Burdur Merkezde inşaatı devam eden Kapalı Spor Salonunu inceleyen Milletvekili Bayram Özçelik “ İlimizde Spor alanında birçok başarıları çalışmalar gerçekleştirilmektedir. Burdur’umuzda Gençlik ve Spor Bakanlığımız tarafından yapımı gerçekleştirilen Kapalı Spor Salonumuzda incelemelerde bulunduk. 3000 seyirci kapasiteli spor salonunda çalışmalar hızla devam etmektedir. İkmal İhalesini alan firma yetkilileri çalışmaları en kısa sürede bitirmeye çalışacaklarını belirttiler.”dedi

 

“MODERN İL HALK KÜTÜPHANESİ HİZMET BİNASI TAMAMLANMAK ÜZERE”


İnşaatı tamamlanarak, iç tefrişat çalışmalarının devam ettiği İl Halk Kütüphanesinde açıklamada bulunan Milletvekili Bayram Özçelik “ 01 Nisan 1993 tarihinden itibaren hizmet vermeye başlayan Eski Kütüphane Binasının yapılan depremsellik incelemesi sonucunda depreme dayanıksız olduğu belirlenmiş ve yıkılmıştı. 7 Eylül 2016 tarihinde yer teslimi yapılarak inşasına başlanan Yeni Kütüphane Binası tamamlanmıştır. 08.03.2019 tarihinde Revize Elektrik Mühendisliği İhalesi, 22.03.2019 tarihinde de Tefrişat İhalesi yapılan yeni il halk kütüphane binasında sona gelinmiş ve en kısa zamanda hizmet vermeye başlayacaktır. Yeni binamız okul öncesi de dâhil olmak üzere tüm vatandaşlarımıza hizmet verecektir. Engelsiz bir kütüphane binası inşa edildi. Engelli vatandaşlarımız da yeni kütüphanemizin hizmetlerinden hiç bir engelle karşılaşmadan faydalanabileceklerdir.” Şeklinde ifadelerde bulundu.

 

“BURDUR’DA YATIRIMLAR HIZLA DEVAM EDECEK”


AK Parti Hükümetinin tüm Burdur’da yatırımlarının olduğunu belirten AK Parti Burdur İl Başkanı Volkan Mengi “ Milletvekilimiz Bayram Özçelik ve Teşkilatımız ile birlikte Burdur Merkezde yapımı devam eden yatırımları yerinde inceledik. Burdur’umuz her şeyin en iyisine laik. Yapılan çalışmaların Burdur’umuza hayırlı olmasını temenni ediyorum. Burdur’umuzda Milletvekillerimiz ve teşkilatlarımızla birlikte hak ettiği yatırımı alması için çalışmalarımızı sürdüreceğiz.” dedi.

Kaynak: (ÇAVDIR HABER) - ÇAVDIR HABER Editör: Yusuf KARAKAYA
Etiketler: BURDUR, AK, PARTİ'DEN, YATIRIM, TURU...!,
Yorumlar
Haber Yazılımı