301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
23 Mayıs 2019 - Perşembe 08:47
 
BURDUR'DA İÇME SUYU'NDA ÖNEMLİ TARİH, 21 HAZİRAN...!
SİYASET Haberi
BURDUR'DA İÇME SUYU'NDA ÖNEMLİ TARİH, 21 HAZİRAN...!

AK Parti Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur, Burdur İçme Suyu Arıtma Tesisinin ihalesinin 21 Haziran’da yapılacağını müjdelediler.

 

AK Parti Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur, Burdur merkez İçme Suyu Arıtma Tesisi ihalesinin 21 Haziran 2019’da yapılacağını açıkladılar.

 

“BURDUR’UN İÇME SUYU SORUNU ÇÖZMEK İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

 

Burdur’un içme suyu sorunun çözümü için çalışmalar yapıldığını belirten AK Parti Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur ortak yaptıkları açıklamada “ Burdur Merkez İlçemizde Hükümetimizin gerçekleştirdiği içme suyu yatırımlarını yakından takibini gerçekleştiriyoruz. Devlet Su İşleri 18. Bölge Müdürlüğünce yapımı tamamlanan Burdur İçme suyu İsale Hattı işi ile 18 km uzunluğundaki isale hattı ve 10.000 m3 su deposu tamamlanarak Burdur Şehir Merkezine yıllık 13 milyon m³ içme suyu verilmeye başlanmıştı. Ancak içme suyu sondaj kuyularından alınan bu su Burdur’da mevcut içme suyu arıtma tesisi olmadığı için direk depolara ve şebekeye verilmekteydi. Ham su da yüksek olan tuzluluk ve sertlik parametrelerinin “İnsani Tüketim Amaçlı Sular Hakkında Yönetmeliğinde kabul edilen değere düşürülmesi için Arıtma Tesisinin bir an önce yapılması elzemdi. Hükümetimizin yatırımı sayesinde memba kalitesinde içilebilir su temini için, Burdur İl merkezinin ihtiyacı olan toplam günlük 34 bin 560 metreküp ham suyu, ham su besleme deposu, ön arıtma, membranlı sistem (UF-RO) ve reminerilizasyon ünitelerinden geçirerek 7 Mart 2013 tarih ve 28580 sayılı Resmi Gazetede yer alan “İnsani Tüketim Amaçlı Sular Hakkında Yönetmelik” esaslarına uygun hale getirecek, tuzluluğu giderecek ve sertlik değeri en fazla 100 mg/l CaCO3 olacak şekilde arıtacak arıtma tesisinin inşa edilmesi, ekipman temin ve montajı, personel eğitimi ve tesisin işletmeye alınması ile ilgili işlerin ihalesi Tarım ve Orman Bakanımız Dr. Bekir Pakdemirli ile Burdur ziyaretlerinde yaptığımız görüşmeler sonrasında ihale tarihini alındı. İçme Suyu Arıtma Tesisi DSİ 18. Bölge Müdürlüğünce 21.06.2019 tarihinde ihale edilecektir. İhalenin kesinleşerek, yer tesliminden sonra işin süresi 450 (dört yüz elli) takvim günüdür. Burdur’umuza hayırlı olsun” ifadelerini kullandılar.

Kaynak: (ÇAVDIR HABER) - ÇAVDIR HABER Editör: Yusuf KARAKAYA
Etiketler: BURDUR'DA, İÇME, SUYU'NDA, ÖNEMLİ, TARİH,, 21, HAZİRAN...!,
Yorumlar
Haber Yazılımı