301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
27 Ağustos 2020 - Perşembe 22:00 Bu haber 696 kez okundu
 
BURDUR'DA KAMU'DA İKRAM KALDIRILDI...!
GÜNDEM Haberi
BURDUR'DA KAMU'DA İKRAM KALDIRILDI...!

Burdur Valiliği’nden yeni bir karar az önce açıklandı. Alınan yeni kararda kamu kurumlarında ve kuruluşlarında bundan böyle yiyecek ve içecek ikramı yapılamayacak. Sadece kapalı su ikram edilebilecek.

 

Yapılan açıklamaya göre;

 

Umumi Hıfzıssıhha Kanunun 23. Maddesine göre, 25.08.2020 Salı günü saat 21.00’de Burdur Valisi Sayın Ali ARSLANTAŞ başkanlığında toplanan İl Hıfzıssıhha Kurulu tarafından aşağıdaki kararlar alınmıştır.

 

Bilindiği üzere Koranavirüs salgınının toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riski yönetme, sosyal izolasyonu temin, fiziki mesafeyi koruma ve hastalığın yayılım hızını kontrol altında tutma amacıyla Sağlık Bakanlığı ve Koronavirüs Bilim Kurulunun önerileri, Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları doğrultusunda birçok tedbir kararı alınarak uygulamaya geçirilmektedir.

 

Bu kapsamda bugüne dek alınan tedbirlere ek olarak Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 27 ve 72 nci maddeleri uyarınca;

 

Kamu kurum ve kuruluşlarında yemekhane hizmetleri hariç olmak üzere kişilere (personel, ziyaretçi ya da hizmet almak için bulunan vatandaşlarımız da dahil) yapılacak her türlü yiyecek-içecek (paketli su servisi hariç) ikramının durdurulmasına,

 

Konu hakkında gerekli hassasiyetin gösterilerek başta denetimler olmak üzere uygulamanın yukarıda belirtilen çerçevede eksiksiz bir şekilde yerine getirilmesinin sağlanmasına, tedbirlere uymayanlarla ilgili Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 282 nci maddesi gereğince idari para cezası verilmesine, aykırılığın durumuna göre Kanunun ilgili maddeleri gereğince işlem yapılmasına, konusu suç teşkil eden davranışlara ilişkin Türk Ceza Kanununun 195 inci maddesi kapsamında gerekli adli işlemlerin başlatılmasına;

 

Oy birliğiyle karar verilmiştir.

Kaynak: (ÇAVDIR HABER) - ÇAVDIR HABER Editör: Yusuf KARAKAYA
Etiketler: BURDUR'DA, KAMU'DA, İKRAM, KALDIRILDI...!,
Yorumlar
Haber Yazılımı