301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
15 Aralık 2020 - Salı 18:56 Bu haber 332 kez okundu
 
BURDUR'DA KUMAR OPERASYONU...!
ASAYİŞ Haberi
BURDUR'DA KUMAR OPERASYONU...!

İlimiz genelinde, vatandaşlarımızın huzur ve güvenliğinin sağlanmasına yönelik yürütülen emniyet ve asayiş çalışmalarına aralıksız devam edilmektedir. 
 
Bu kapsamda İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından, İl Merkezi, Bucak, Yeşilova ve Gölhisar İlçelerinde bazı işyerleri ve ikametlerde kumar oynandığına dair alınan duyum üzerine operasyonlar yapılmıştır.
 
Yapılan operasyonlarda, kumar oynadıkları tespit edilen 17 şahıs hakkında Kabahatler Kanunun ilgili maddesine muhalefetten idari yaptırım tutanağı tanzim edilmiş, kumar Oynanması için Yer ve İmkan Sağlama suçundan 9 şahıs hakkında adli işlem başlatılmış ve sosyal mesafe kuralı ihlalinden 34 şahsa idari para cezası uygulanmıştır.
 
Ayrıca İl Umumi Hıfzıssıhha Kurul Kararı ile pandemi dönemi kapalı olması gereken umuma açık 2 işyeri hakkında, açık bulundurulması nedeni ile idari yaptırım tutanakları tanzim edilerek, masalarda kül tabakları ve sigara izmaritleri bulunduğu tespit edilen bir iş yeri hakkında sigara içilmesine izin verdiğine dair idari yaptırım tutanağı tanzim edilmiştir. 
 
Yapılan operasyonlarda; İskambil kâğıtları ile (1,06 gr) Hint keneviri tohumu olduğu değerlendirilen madde ele geçirilerek, kumar oynandığı tespit edilen 2 ikametin (1 ay) mühürlenmesi ile kumar oynandığı tespit edilen işyerlerinin (PVSK 8. Md. gereğince) alınacak onay ile (1 Ay süre) faaliyetten men edilmesi ile ilgili işlemler başlatılmıştır. 
 
Ayrıca; İlimiz genelinde farklı suçlardan aranan 30 şahıs yakalanarak adli mercilere sevk edilmiş, 25 şahıs tutuklanarak cezaevine gönderilirken 5 şahıs işlemlerinin ardından serbest bırakılmıştır.
 
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
Kaynak: (ÇAVDIR HABER) - ÇAVDIR HABER Editör: Yusuf KARAKAYA
Etiketler: BURDUR'DA, KUMAR, OPERASYONU...!,
Yorumlar
Haber Yazılımı