301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
23 Temmuz 2019 - Salı 21:52
 
BURDUR İÇME SUYU ARITMA TESİSİ İHALESİ YAPILDI...!
SİYASET Haberi
BURDUR İÇME SUYU ARITMA TESİSİ İHALESİ YAPILDI...!

AK Parti Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur içme suyu arıtma tesisi ihalesinin yapıldığını yazılı açıklamada bulunarak duyurdu. Açıklamada ise “Burdur, memba kalitesinde içme suyuna kavuşacak” ifadelerine yer verildi.

 

İŞTE O AÇIKLAMA

 

AK Parti Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı ve dönemin Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun özel ilgisi ile Burdur’a kazandırılacak Burdur merkez İçmesuyu Arıtma Tesisinin tamamlanması ile içme suyundaki tuzluk giderilerek, yumuşatılacağını ve Burdur halkının memba kalitesinde içme suyu tüketeceğini bildirdi. AK Parti Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur, Burdur merkez İçmesuyu Arıtma Tesisi ihalesinin tamamlandığını bildirdi.

 

BURDUR KALİTELİ İÇME SUYUNA KAVUŞUYOR

 

AK Parti Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur yaptıkları ortak açıklamada, içme suyu arıtma tesisinin tamamlanması ile sudaki tuzluluğun giderileceğini ve suyun sertlik değerinin en fazla 100 mg/1 CaCO3 olacak şekilde uygun hale getirileceğini kaydettiler. Milletvekilleri Özçelik ve Uğur, yaptıkları açıklamada, “Burdur’umuzun İçmesuyu Arıtma Tesisi ihalesi, DSİ 18’inci Bölge Müdürlüğümüz İçmesuyu ve Atıksu Şube Müdürlüğünce yapıldı. Burdur-Merkez İçmesuyu Arıtma Tesisi ile toplam 34.560 metreküp/gün hamsu, ham su besleme deposu, ön arıtma, membranlı sistem (UF-RO) ve reminerilizasyon ünitelerinden geçirerek 7 Mart 2013 tarih ve 28580 sayılı Resmi Gazetede yer alan “İnsani Tüketim Amaçlı Sular Hakkında Yönetmelik” esaslarına uygun hale getirecek, tuzluluğu giderecek ve sertlik değeri en fazla 100 mg/l CaCO3 olacak şekilde arıtılarak, Burdur’umuza memba kalitesinde içme ve kullanma suyu sağlanacaktır. Ülkemize hayırlı olsun” ifadelerini kullandılar.

 

“ONLAR KONUŞUR, AK PARTİ YAPAR”

 

Milletvekili Özçelik ve Uğur, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları ile dönemin Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun özel ilgi ve talimatları ile DSİ Genel Müdürlüğümüzün özverili çalışmalarıyla başlatılan İçmesuyu Arıtma Tesisinin tamamlanması ile Burdur’a memba kalitesinde suyu kavuşturacağız. Bu büyük yatırımı kazandırma kısmeti de her zaman olduğu gibi AK Parti Hükümetine nasip oldu. Tarım ve Orman Bakanımız Bekir Pakdemirli, yerel seçimlerde İçmesuyu Arıtma Tesisinin ihalesinin kısa bir süre sonra tamamlanmasının sözünü vermişti. Sayın Bakanımızın söz verdiği gibi talimatları doğrultusunda ihale tamamlandı. Artık Burdur’umuz, sertliği olmayan, yumuşak ve memba kalitesinde içme ve kullanma suyuna kavuşacak” açıklamalarında bulundular.

Kaynak: (ÇAVDIR HABER) - ÇAVDIR HABER Editör: Yusuf KARAKAYA
Etiketler: BURDUR, İÇME, SUYU, ARITMA, TESİSİ, İHALESİ, YAPILDI...!,
Yorumlar
Haber Yazılımı