301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
15 Temmuz 2019 - Pazartesi 09:13
 
BURDUR PROTOKOLÜ'NÜN, 15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ MESAJLARI...!
GÜNDEM Haberi
BURDUR PROTOKOLÜ'NÜN, 15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ MESAJLARI...!

Vali Hasan Şıldak’ın 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı

 

Aziz Milletimizin demokrasisine, bayrağına sahip çıktığı, vatanımızı işgal etmek isteyenlere karşı yeni bir destan yazdığı, karanlık geceden aydınlık güne çıktığımız 15 Temmuz hain darbe kalkışmasının üzerinden 3 yıl geçti.

 

Kahraman Türk Silahlı Kuvvetlerimiz içerisine yuvalanmış hain FETÖ/PDY terör örgütü mensupları, o gece tarihimizdeki en alçak kanlı darbe girişimini yapmaya kalkıştılar.

 

Devletini, Milletini, Vatanını korumak için kendilerine teslim edilen silahların, tankların, uçakların, helikopterin namlusunu kendi milletine çevirecek kadar hainliğe bulaşmış olan bu örgüt ve bunların arkasında duran, destek veren işbirlikçileri, 15 Temmuz gecesi bir kez daha anladılar ki Asil Türk Milleti İstiklali ve İstikbali uğruna canını ortaya koymaktan hiç bir zaman çekinmeyecektir.

 

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın o gece yaptığı çağrı üzerine ellerinde bayraklarıyla meydanlara, hava limanlarına koşan Aziz Milletimiz göğsünü mermilere, tanklara siper etmiş ülkesine ve demokrasisine güçlü bir şekilde sahip çıktığını haykırmıştır.

 

Anadolu’yu vatan edindiğimiz tarihten bu günlere kadar birçok badireler atlatan, mücadeleler veren Milletimiz, Çanakkale ve Kurutuluş Savaşı ruhu ile Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde kurduğu Türkiye Cumhuriyeti Devletini bugünlere taşırken, yıllardır terörle mücadelede ortaya koyduğumuz kararlılık ve 15 Temmuz gecesi Cumhurbaşkanımız liderliğinde ortaya koyduğu iradeyle, ülkemiz üzerinde oynanmak istenen oyunları bir kez daha bozmuştur.

 

Bugün bizlere düşen, tarihimizden aldığımız güçle Ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarmak, 2023 hedeflerine taşımak için birlik beraberlik içerisinde çalışmaya devam etmektir.

 

Bu duygu ve düşüncelerle; vatan uğrunda canlarını feda eden Aziz Şehitlerimize Allah’tan rahmet, Gazilerimize acil şifalar diliyor, demokrasisine, istiklaline ve istikbaline, canı pahasına sahip çıkan, 15 Temmuz destanını yazan Aziz Milletimize en kalbi saygı ve muhabbetlerimi sunuyorum.

 

Milletvekili Bayram Özçelik’in 15 Temmuz mesajı

 

AK Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik, “Şüphesiz ki ülkemizin bölünmez bütünlüğüne, milletimizin birlik ve beraberliğine, huzuruna yönelik yapılan bu alçakça girişimler hiçbir zaman amacına ulaşamayacaktır” dedi.

 

AK Parti Burdur Milletvekili ve TBMM Başkanlık Divanı Katip Üyesi Bayram Özçelik, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

 

Milletvekili Özçelik, mesajında, anayasal düzeni, temel hak ve hürriyetleri ortadan kaldırmayı hedef alan FETÖ/PDY hain terör örgütünün 15 Temmuz 2016’daki alçak darbe girişiminin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ve Son Başbakanımız Binali Yıldırım’ın kararlı tutumu ve dirayeti ve Türk Milletinin demokrasiye sahip çıkmasıyla bertaraf edildiğini belirtti.

 

Türk milletinin, ihanet içerisindeki bu hainlere karşı,  Türk bayraklarıyla sokaklara ve meydanlara çıkarak canları pahasına silahların, tankların ve bombaların karşısında göğsünü siper ettiğini ve şehitlerin kanlarıyla sulanan kutsal vatanı, sonsuza kadar koruyacağını, milletin iradesinin herşeyin üstünde olduğunu bir kez daha tüm dünyaya kanıtladığını vurgulayan Milletvekili Özçelik, “Şüphesiz ki ülkemizin bölünmez bütünlüğüne, milletimizin birlik ve beraberliğine, huzuruna yönelik yapılan bu alçakça girişimler hiçbir zaman amacına ulaşamayacaktır. 3 Yıl önce 15 Temmuz Gecesi AK Parti Burdur İl Başkanlığı Binasında arkadaşlarla toplandıktan sonra Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı üzerine halkımızla beraber tüm teşkilatımız Cumhuriyet Meydanında tek yürek, yekvücut Kanlı Darbe Girişimine karşı duruş göstererek meydanları boş bırakmadık. Burdur Cumhuriyet Meydanında elimde mikrofonla akşamın o saatinden sabahın gün ağarıncaya kadar olan tüm bölümünde Burdurlu hemşerilerimi bilgilendirerek Hain Kanlı Darbe Girişimine karşı dik duruş gösterdik. Bugün bize düşen en önemli görev, şehitlerimizin emaneti olan bu kutsal vatan topraklarına aynı inanç ve kararlılıkla sahip çıkarak, ülkemizin bekasına, birliğine, huzuruna ve geleceğine kast etmeye teşebbüs eden hain odaklara karşı dikkatli olmak ve mücadeleyi aynı kararlılıkla yürütmek olmalıdır. Liderimizin tam ifadesiyle; bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız. Bu vesileyle de Ankara Özel Harekât Daire Başkanlığı’nda şehit olan şehidimiz Akif Altay’ı ve aziz şehitlerimize bir kez daha Allah’tan rahmet, gazilerimize de acil şifalar diliyorum” ifadelerini kullandı.

 

Milletvekili Yasin Uğur'un 15 Temmuz mesajı

 

 

AK Parti Burdur Milletvekili ve TBMM Milli Savunma Komisyonu Üyesi Yasin Uğur, ‘’15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’’  dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Milletvekili Yasin Uğur yayımladığı mesajında şu ifadelere yer verdi:

 

‘’15 Temmuz,  millet iradesinin tankların önüne geçerek parçalanamayacağını gösteren demokrasi zaferidir. Vatanımıza göz dikmek isteyenlerin, topraklarımızı bölmeye çalışan hainlerin yok olduğu bir gündür. Birlik ve beraberlik saflarımızın sıklaştığı, bayrağımızın dalgalandığı, ezanlarımızın dinmeyeceğini gösteren yeniden dirilişin sembolüdür. 

 

Asker üniformasını bürünmüş hain FETÖ terör örgütünün darbe girişimi, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde ve aziz milletimizin kahramanlığıyla püskürtülmüştür.  İnançlarımızı, değerlerimizi, birlik ve beraberliğimizi yok etmek isteyen hainler o gece tankların önüne yatan, silaha karşı göğsünü siper eden halkımızın varlığından habersizdiler. Bu aziz millet, devletinin ve milletinin bekası söz konusu olduğunda her zaman bir ve beraber olmayı bilmiş, Malazgirt’te, Çanakkale de olduğu gibi tüm zorlukların üstesinden iman gücüyle birlikte gelmeyi başarmıştır. 15 Temmuz şehitlerimiz gibi kahramanlarımız var olduğu sürece bu millet ve devlet ilelebet payidar kalacaktır.

 

Bu duygu ve düşüncelerle, 15 Temmuz darbe girişiminin yıldönümünde, hiç tereddüt etmeden vatan için şehadete yürüyen kahraman şehitlerimize Allah’tan rahmet, destansı mücadele sırasında gazi olan tüm vatandaşlarımıza acil şifalar dilerim. Yüce Allah bu millete bir daha böyle acılar yaşatmasın’’ dedi.

 

AK Parti İl Başkanı Volkan Mengi’nin 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı

 

AK Parti İl Başkanı Volkan Mengi, “15 Temmuz 2016’da gerçekleştirilen alçak darbe girişimini milletimizin evlatları meydanlarda, sokaklarda canları pahasına, eşsiz bir destan yazarak durdurmuş, İstiklalimize ve İstikbalimize sahip çıkarak, ikinci bir Kurtuluş Savaşı mücadelesi vermiştir. Milletimizin ülkesine ve iradesine kararlı bir şekilde sahip çıkması karşısında, darbecilerin ne silahları, ne tankları, ne helikopterleri, ne uçakları işe yaramıştır.

 

Onların tankları topları uçakları varsa, sokaklardaki milyonlarca vatandaşımızın sarsılmaz imanları vardı. Emirleri komutanlarından almayan, millete ve devlete hizmet etmek yerine iradelerini ve beyinlerini Fethullahçı terör örgütünün başına teslim eden şer çetesi mensuplarının teşebbüsleri, milletin iradesi, tüm kurumlarıyla devletin kararlılığı karşısında başarısız olmuştur. Bu nedenle 15 Temmuz, darbeye karşı milletimizin şahlanışının simgesi haline gelmiştir. Hain darbe kalkışması sırasında şehit olan Kardeşlerimiz ve Burdurlu hemşerimiz Akif Altay kalplerimizde sonsuza kadar yaşayacaktır. Bu vesile ile ülkemizdeki birlik ve beraberliği bozmak isteyen başta FETÖ olmak üzere tüm şer odaklarını bir kez daha nefretle kınıyorum. Darbeye direnerek, bu uğurda Hakk’ın rahmetine kavuşan 251 şehidimiz ile 2626 gazimizin omuzlarında yükselen Aziz vatanımızı gerek içte gerekse dışta tüm şer odaklarına karşı kanımızın son damlasına kadar koruyacağız. Yüce Allah’tan böyle hain bir girişimin bir daha tekrarlanmamasını ümit ediyor, bu ülkeyi bize vatan yapan tüm şehitlerimize Allah’ tan rahmet, geride bıraktıkları ailelere sabır temenni ediyorum. Bu uğurda gazi olan kardeşlerimize de acil şifalar diliyor, tüm hemşerilerimize ve milletimize selamlarımı ve saygılarımı sunuyorum” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: BURDUR, PROTOKOLÜ'NÜN,, 15, TEMMUZ, DEMOKRASİ, VE, MİLLİ, BİRLİK, GÜNÜ, MESAJLARI...!,
Yorumlar
Haber Yazılımı