301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
24 Şubat 2021 - Çarşamba 21:35 Bu haber 445 kez okundu
 
ÇAVDIR İLÇESİ BAYIR MAHALLESİ VE KOZAĞAÇ KÖYÜ KARANTİNAYA ALINDI...!
GÜNDEM Haberi
ÇAVDIR İLÇESİ BAYIR MAHALLESİ VE KOZAĞAÇ KÖYÜ KARANTİNAYA ALINDI...!

COVİD-19 vaka sayısındaki artış sebebiyle, Hıfzısıhha Kurulu kararı ile Çavdır İlçesi Bayır Mahallesi ve Kozağaç Köyü karantinaya alındı.

 

Çavdır Kaymakamlığından yapılan açıklamada;

 

''İlçe Hıfzıssıhha kurulumuz umumi hıfzıssıhha kanunun 23. Maddesine göre 24.02.2021 Çarşamba günü saat: 16:00 da Çavdır Kaymakamı Mustafa Nevzat MERCAN başkanlığında toplanarak aşağıdaki kararları almıştır.
 
Koronavirüs salgınının toplum sağlığı açısından oluşturduğı riski yönetebilmek, sosyal hareketliliği ve insanlar arası temas azaltarak sosyal izalosyonu tesis etmek amacı işe bugüne kadar birçok tedbir alınmıştır.
 
Bu kapsamda;
 
1-İlçemiz Kozağacı köyünde ve Bayır mahallesinde coronavirüs pozitif vakaları ve vakalar ile temaslılar tespit edilmiştir. Coronavirüs salgınının kontrol altına alınması amacıyla; ilçemiz Kozağaç köyünü ve bayır mahallesini 24.02.2021 saat: 20:00 itibariyle ikinci bir karar alınıncaya kadar karantinaya alınmasına, beldenin kontrol altına alınarak görevli personel haricinde ( Sağlık personeli, Kolluk kuvveti, Kamu görevlileri ) giriş çıkışların kapatılmasına ( Bayır mahallesinde denetim devriye ile sağlanacaktır.
 
2- İlçemiz Kozağacı köyünde ve Bayır mahallesinde tarım ve hayvancılık faliyetlerinin ilçe Tarım ve orman müdürlüğü ile yapılacak ortak çalışma çerçevesinde oluşturulacak izin sistemi ile aksatılmadan kontrollü bir şekilde sürdürülmesine yönelik tedbir alınmasına,
 
3- Vakalar ile teması tespit edilen vatandaşların 10 gün süre ile tam ev karantinasına alınmasına ve bu süreç içerisinde tespit edilecek yeni temaslılara da aynı tedbirlerine uygulanmasına,
 
4- İlçemiz Bayır mahallesi ve Kozağacı köyünde Coronavirüs vakaları artış eğiliminde olduğundan; 10.02.2021 tarih ve 2021/06 sayılı ilçehıfzısıhha Kurulu Kararı ile haftada 5 gün yüz yüze eğitime açılan Bayır İlkokulu, Bayır Şehit Halil ÇELİK ortaokulu, Kozağacı ilkokulu Kozağacı ortaokullarının eğitim-öğretim faliyetlerine ikinci bir karar alınıncaya kadar uzaktan eğitim sistemine geçilmesine,
 
5- Yukarıda belirtilen çalışmaların tedbirlerin ivediklikle planlanması ve uygulanması ve uygulamada herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesine gerekli görülmesi durumunda alınan kararlara uyulup uyulmadığının denetlenmesine, tedbirlere aykırı davrananlar hakkında umumi hıfzısıhha kanunun' 282' nci maddesi gereğince para cezası verilmesine, aykırılığın duruma göre alınan kanunun ilgili maddelerine göre işlem yapılmasına, konusu suç teşkil eden davranışlara ilişkin ise Türk ceza kanunun 195. Maddesi kapsamında gerekli adli işlemlerin başlatılmasına, oy birliği ile karar verilmiştir''denildi.
Kaynak: Editör:
Etiketler: ÇAVDIR, İLÇESİ, BAYIR, MAHALLESİ, VE, KOZAĞAÇ, KÖYÜ, KARANTİNAYA, ALINDI...!,
Yorumlar
Haber Yazılımı