301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
27 Kasım 2020 - Cuma 20:15
 
DR. ŞENOL ONGUN YAZDI, ''AŞIRI KULLANILAN VİTAMİN İLAÇLARININ ZARARLARI''...!
SAĞLIK Haberi
DR. ŞENOL ONGUN YAZDI, ''AŞIRI KULLANILAN VİTAMİN İLAÇLARININ ZARARLARI''...!

Günümüzde savunma sistemimizi ayakta tutabilmek için en kolay yol olan vitamin haplarına sarılıyor ve aşırı miktarda tüketiyoruz.Bu durum vücudumuzda yarar yerine zarara yol açtığını bu yazımla sizlere açıklamak istiyorum.

 

Çok fazla alınan vitamin ilaçları hem karaciğer hem de böbreklerde yetmezliğe kadar gidebilen sonuçlara neden olmaktadır.

 

Aşırı aldığımız vitaminler ayrıca savunma sistemimizin çökmesine de neden olmaktadır.Şöyle ki fazladan gelen vitaminler savunma hücrelerimizin daha fazla çalışmasına ve vücudumuzun defansı olan salgıların daha fazla salınmasına neden olmaktadır.Bu durumda vücudumuz kendini savunacağım derken savunmasız hale gelebilmektedir.

 

Gereksiz ve kontrolsüz tüketilen kimyasal yüklü vitamin ilaçları ilk başta vücudumuza yararlı gibi gözükse de ilerleyen aşamada çok farklı yan etkilere sebep olabilmektedir.Şöyle ki yapılan çalışmalar göstermiştir ki karaciğerde fazladan depolanan vitamin grupları karaciğer hücrelerini aşırı zorlamadan dolayı öldürmekte veya aşırı çoğalmasına neden olmaktadır.Bunun sonucunda da karaciğer organımız iflas etmekte yada kansere dönüşmektedir.Böbreklerimiz için de aynı sonuca ulaşılan çalışmalar mevcuttur.

 

Son sözüm bu pandemi döneminde kimyasal vitamin ilaçlarına değil doğal beslenme konusuna dikkat etmenizi öneririm…

 

Sağlıcakla kalınız….

Kaynak: Editör:
Etiketler: DR., ŞENOL, ONGUN, YAZDI,, ''AŞIRI, KULLANILAN, VİTAMİN, İLAÇLARININ, ZARARLARI''...!,
Yorumlar
Haber Yazılımı