301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
28 Aralık 2018 - Cuma 09:59
 
DR. ŞENOL ONGUN YAZDI, SAĞLIK İÇİN GÜLÜMSEYİN...!
SAĞLIK Haberi
DR. ŞENOL ONGUN YAZDI, SAĞLIK İÇİN GÜLÜMSEYİN...!

Günümüzde sağlığımızı en çok tehdit eden unsur sıkıntılı ve stresli yaşam tarzı olmaktadır.Sürekli somurtkan , sinirli ,yabancılaşmış bir biçimde yaşamak hem ruhumuzun hem de bedenimizin sağlığını bozabilmektedir.Bu durumda sizlerden hayata ve insanlığa karşı gülümsemenizi istiyorum.Gülümsemek hem bedenen hem de ruhen rahatlamamızı sağlayacaktır.

 

Somurtmakla bu hayattan hiçbir şekilde zevk alamayız ve de mutlu olamayız.Bu hayat ne kadar zorluklarla dolu olsa da gülümsemeyi başarabilmeli ve sağlığımızı bozacak olan sıkıntılı ve stresli yaşam tarzımızı bir nebze olsun azaltabilmeliyiz.

 

Bedenimiz ve ruhumuz için gerekli olan stresimizi azaltan mutluluk hormonu dediğimiz seratonin salgısını arttırmamız için çok gülümsemeli ve hayattan zevk almasını bilmeliyiz.

 

Gülümsemek bedenen yüz kaslarımıza iyi geldiği gibi ruhumuzu da rahatlatmakta ve hayata daha pozitif bakabilmemizi sağlamaktadır.Gülümsemek kalp sağlığımızı da korumakta ve kalp krizi riskini azaltmaktadır.

 

Şu günlerde yepyeni bir yıla daha adım atacağız.Bu yeni yılda da yüzümüzde gülümsememiz hiç eksik olmasın dileğimle dünyada yaşayan tüm canlıların yeni yılını kutluyorum.

 

Sağlıcakla kalınız…

Dr. Şenol ONGUN

Kaynak: (ÇAVDIR HABER) - ÇAVDIR HABER Editör: Yusuf KARAKAYA
Etiketler: DR., ŞENOL, ONGUN, YAZDI,, SAĞLIK, İÇİN, GÜLÜMSEYİN...!,
Yorumlar
Haber Yazılımı