301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
07 Ağustos 2018 - Salı 15:20
 
DR. ŞENOL ONGUN YAZDI, YAZ DÖNEMİ NE YİYELİM NE İÇELİM…!
SAĞLIK Haberi
DR. ŞENOL ONGUN YAZDI, YAZ DÖNEMİ NE YİYELİM NE İÇELİM…!

Sıcakların aşırı hissedildiği bu günlerde yiyecek ve içecekler konusunda dikkat etmemiz gereken hususları şöyle sıralayabiliriz; 

 

1.İlk ve en önemli hedefimiz sıcaklardan dolayı vücudumuzda oluşan sıvı kaybını yerine koymak olmalıdır.Bunun içinde tek hayat kaynağımız olan SUYU bol bol tüketmeliyiz.Su hayattır ve hayatta kalmak için susuz kalmamalıyız. 

 

2.Aşırı yemek yeme alışkanlığımızdan kurtulmalıyız.Az ve sık aralıklarla daha çok sebze ve meyve ağırlıklı beslenmeliyiz.Kesinlikle aşırı yağlı yemeklerden uzak durmalı hafif ve daha çok zeytinyağlı yemeklerden tüketmeliyiz. 

 

3.Çay,kahve,kola gibi asitli içeceklerden kesinlikle çok fazla tüketmemeliyiz.Bunların aşırı tüketiminde susuzluğumuzu hmeyiz ve hayatımızın kaynağı olan suyu az içeriz.   

 

4.Şerbetli tatlılardan uzak durmalı daha çok sütlü tatlılardan tüketmeliyiz. 

 

5.Dondurma yemek konusunda bir kısıtlamamız yok ancak güvenilir ve kapalı ortamlarda hijyenik olarak hazırlanmış olmaları gerekmektedir. 

 

6.Aşırı tuz tüketiminden uzak durmalıyız.Tuz fazla tüketilirse vücudumuz savunma amaçlı su tutmaya başlar ve hem böbreklerimiz hem de tüm vücudumuz şişmeye başlar. 

 

Sağlıcakla kalınız…!

 

Dr. Şenol Ongun

Kaynak: (ÇAVDIR HABER) - ÇAVDIR HABER Editör: Yusuf KARAKAYA
Etiketler: DR., ŞENOL, ONGUN, YAZDI,, YAZ, DÖNEMİ, NE, YİYELİM, NE, İÇELİM…!,
Yorumlar
Haber Yazılımı