301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
02 Eylül 2018 - Pazar 20:25
 
EDİTÖR YUSUF KARAKAYA YAZDI, BAKIŞ AÇISI...!
KÜLTÜR - SANAT Haberi
EDİTÖR YUSUF KARAKAYA YAZDI, BAKIŞ AÇISI...!

Merhaba Sevgili Çavdır Haberliler, 

 

Bu Pazar Gününde de sizlerle benim çok beğendiğim bir hikayeciği paylaşmayı ve hikayenin ışığında ufak bir değerlendirme yapmayı uygun buldum. Önce hikaye; 

 

BAKIŞ AÇISI

 

Bir gün Ebu Cehil, Peygamber Efendimiz’e (s.a.v), “Haşimoğulları’nda, senden daha çirkini yoktur” dedi.

 

Peygamber Efendimiz, “Her ne kadar haddini aştınsa da yine de doğru söyledin” buyurdu.

 

Biraz sonra, Hz. Ebu Bekir Resulullah Efendimiz’in (s.a.v) yanına geldiğinde, “Ey güneş! Sen ne doğudansın ne batıdan, latif nurunla parla” dedi. Peygamber Efendimiz (s.a.v), “Değersiz dünya sevgisinden kurtulan aziz dostum! Sen de doğru söyledin” buyurdu.

 

Orada bulunan sahabeler bu durum karşısında şaşırdılar ve, “Ey insanların en şereflisi! Birbirine tamamıyla zıt şeyler söylendi. İkisini de doğru söyledin, buyurdunuz. Sebebi nedir?” diye sordular. Peygamber Efendimiz (s.a.v) buyurdu: “Ben Hakk’ın kudret eliyle cilaladığı bir aynayım. Bana bakan, olduğu gibi kendini görür.”

 

Hikayemizin şüphesiz herkesin gönül dünyasında uyandıracağı çok farklı duygular ve herkes için farklı mesajları vardır. Benim sizlerle paylaşmak istediğim yönüne gelince;

 

Bazı seçilmiş insanlar kendi heva ve heveslerinden arınıp tertemiz olmuşlardır. İnsanların böylesi insanlarda gördükleri eksiklik veya marifetler aslında kendi ruh hallerini ve iç dünyasını yansıtır.

 

Selam ve dua ile...

Kaynak: (ÇAVDIR HABER) - ÇAVDIR HABER Editör: Yusuf KARAKAYA
Etiketler: EDİTÖR, YUSUF, KARAKAYA, YAZDI,, BAKIŞ, AÇISI...!,
Yorumlar
Haber Yazılımı