301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
09 Eylül 2018 - Pazar 10:23
 
EDİTÖR YUSUF KARAKAYA YAZDI, ''EN GÜZEL HEDİYE''...!
KÜLTÜR - SANAT Haberi
EDİTÖR YUSUF KARAKAYA YAZDI, ''EN GÜZEL HEDİYE''...!

Merhaba Sevgili Çavdır Haberliler, 

 

Bu Pazar Gününün sabahında da sizlerle benim çok beğendiğim bir hikayeciği paylaşmayı ve hikayenin ışığında ufak bir değerlendirme yapmayı uygun buldum. Önce hikaye; 

 

EN GÜZEL HEDİYE

 

Çok uzaklardan şefkatli bir dostu Hz. Yusuf’a (a.s) ziyaret için geldi. Misafiri oldu. Hz. Yusuf, çocukluk arkadaşıyla oturup sohbete başladı. Hz. Yusuf’un (a.s) kardeşlerinin kıskançlığından, kuyuya atmalarından, zindanda geçen yıllardan, çekilen sıkıntıların sonunda ilahi yardımın yetişmesinden, uzun uzadıya konuştular.

 

Sonunda Yusuf aleyhisselâm misafirine sordu: “Dostun kapısına eli boş gitmek, değirmene buğdaysız gitmek gibidir. Bize ne hediye getirdin?” Misafir utana sıkıla, “Sana armağan getirmek için birkaç şeye baktım, fakat hiçbirini sana layık görmedim. Altın madenine, altın kırıntısı götürülemez. Denize bir damla su hediye verilmez. Sana gönlümü ve canımı getirdim desem, Kirman’a baharat satmaya gitmiş olurum. Senin güzelliğinden başka, Mısır ülkesinin ambarında olmayan bir şey yok.

 

Ey gözümün nuru Yusuf’um! Sana armağan olarak ayna getirdim. Güneş gibi parlayan güzelliğine baktıkça, sevinir beni hatırlarsın. Zaten güzeller, hep aynaya bakar” dedi.

 

Koltuğunun altından çıkardığı aynayı Hz. Yusuf’a (a.s) sundu.

 

Hikayemizin şüphesiz herkesin gönül dünyasında uyandıracağı çok farklı duygular ve herkes için farklı mesajları vardır. Benim sizlerle paylaşmak istediğim yönüne gelince;

 

Bazı seçilmiş insanlar, her bakımdan tertemiz ve üstün yaradılışlıdır. İnsanların ellerinde olanlara minnet etmezler. Böylesi güzel insanlara iyilik yaparak onları mutlu etmek isteyen kişi, o güzel kişilerin ahlakıyla ahlaklanıp gönül aynasını parlatarak güzel bir ayna olmaya çalışması, o insanlara verilebilecek en güzel hediyedir.

 

Selam ve dua ile...

Kaynak: (ÇAVDIR HABER) - ÇAVDIR HABER Editör: Yusuf KARAKAYA
Etiketler: EDİTÖR, YUSUF, KARAKAYA, YAZDI,, ''EN, GÜZEL, HEDİYE''...!,
Yorumlar
Haber Yazılımı