301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
20 Ocak 2022 - Perşembe 23:27
 
GÖLHİSAR'DA 1. TARIM ÇALIŞTAYI GERÇEKLEŞTİRİLDİ...!
EĞİTİM Haberi
GÖLHİSAR'DA 1. TARIM ÇALIŞTAYI GERÇEKLEŞTİRİLDİ...!

Gölhisar’da örtü altı seracılığın dünü-bugünü ve yarınının konuşulduğu “Gölhisar Tarım Çalıştayının” ilki dün gerçekleşti.

 - Yayla Seracılığının önemine vurgu yapılarak, üretilen ürünlerin daha fazla dünya pazarına açılması gerektiğine vurgu yapıldı

. - Gölhisar’da kapsamlı bir sebze-meyve toplama merkezi kurularak, üreticilerin ürünlerini daha güvenilir kişilere satması konusunda tüm kurumların birlikte hareket etmesi gerekliliği vurgulandı.

- Gölhisar örtü altı seracılığında ürün çeşitliliğinin artırılarak, ihracata önem verilmesi gerektiği vurgulandı.

- Büyük düşünülerek bölge seracılığının önünün açılması konusunda tüm kurumların birlikte hareket etmesinin önemi anlatıldı.

- Fide alımlarında fevri hareketler yerine tüm kurumlarla birlikte hareket edilerek daha ekonomik ve daha sağlıklı fidelerin alınması gerektiği fikri vurgulandı.

- Bölgeye yatırım yapan büyük sera sahipleriyle bölgesel seracıların birlikte hareket etmesinin önemine vurgu yapıldı. Gölhisar Belediye Başkanı İbrahim Sertbaş, ‘’Önümüzdeki haftalarda devam edecek tarım çalıştaylarıyla birlikte özellikle örtü altı seracılığının daha sağlam temellerde büyümesi konusunda önemli kararlar almayı hedefliyoruz’’ dedi. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: GÖLHİSAR'DA, 1., TARIM, ÇALIŞTAYI, GERÇEKLEŞTİRİLDİ...!,
Yorumlar
Haber Yazılımı