301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
02 Eylül 2019 - Pazartesi 16:48
 
KORKUTELİ ALTINKİRAZ GÜREŞLERİ'NDE BALABAN BAŞPEHLİVAN OLDU...!
SPOR Haberi
KORKUTELİ ALTINKİRAZ GÜREŞLERİ'NDE BALABAN BAŞPEHLİVAN OLDU...!

31. Korkuteli Altın Kiraz Yağlı Güreşleri'nde başpehlivanlığı İsmail Balaban kazandı. 31. Korkuteli Altın Kiraz Yağlı Güreşleri'nde başpehlivanlığı İsmail Balaban kazandı.

 

İlçe stadında gerçekleştirilen etkinlikte, 600'ü aşkın güreşçi mücadele etti.Final maçında İsmail Balaban ile Şaban Yılmaz karşılaştı. 31. Korkuteli Altın Kiraz Yağlı Güreşleri'nde başpehlivanlık unvanı, rakibi Yılmaz'ı yenen Balaban'ın oldu.

 

Mehmet Yeşil Yeşil ile İsmail Koç da üçüncülüğü elde etti.

 

Geleneksel Korkuteli Altın Kiraz Yağlı Pehlivan Güreşlerinin 31.si erken bir final karşılaşmasına sahne oldu. Toplam 67 Başpehlivanın  kol bağladığı Başpehlivan güreşlerinin ilk 3 turunda süpriz bir sonuç yaşanmazken, 4 turda iki Altın Kemer adayı Ali Gürbüz ve Orhan Okulu'nun eşleşmesi büyük heyecan yarattı.

 

Güreşlerin 4. turunda Ali Gürbüz ile Orhan Okulu eşleşirken, toplamda 16 Başpehlivan kol bağladı. Diğer 7 güreş sona ermesine rağmen, erken final olarak nitelendirilen Ali Gürbüz- Orhan Okulu güreşi puanlamaya gitti. Puanlama bölümünde Ali Gürbüz'e bir anlık üstünlük sağlayan Orhan Okulu, galip gelerek çeyrek finale yükseldi. Altın Kemerin en büyük adaylarından birisi olan Ali Gürbüz ise, son 16 turunda yenilerek elenen isim oldu. Ali Gürbüz buraya kadar Ali Altun, Ahmet Kavakçı'yı mağlup ederken, Orhan Okulu; Yalçın Ünzül veTuran Balaban'ı mağlup etmişti.

 

Korkuteli Altın Kiraz Yağlı Pehlivan Güreşlerinin çeyrek final eşlemelerinde bir başka erken final daha yaşandı. Bir tur öncesinde Ali Gürbüz'ü mağlup ederek çeyrek finale yükselen Orhan Okulu, İsmail Balaban ile eşleşti. Çeyrek finaldeki diğer eşleşmeler ise ; Recep Kara Şaban - Yılmaz, Mehmet Yeşilyeşil-Furkan Durmuş Altın ve İsmail Koç- Mustafa Batu, şeklinde gerçekleşti.

 

Çeyrek finalde gerçekleşen İsmail Balaban - Orhan Okulu eşleşmesinde, İsmail Balaban rakibini çok kısa bir süre içerisinde mağlup ederek Yarı Finale yükselen ilk isim olmayı başardı. Güreş otoriteleri bir tur öncesinde Orhan Okulu'nun Ali Gürbüz karşısında çok fazla yorulması nedeniyle, İsmail Balaban'ın bu avantajı iyi değerlendirerek galip geldiğini ifade ettiler.

 

Final maçında İsmail Balaban ile Şaban Yılmaz karşılaştı. Rakibi Yılmaz'ı yenen balaban Başpehlivanlık ünvanına sahip oldu.

Kaynak: (NNC) - NNC HABER Editör:
Etiketler: KORKUTELİ, ALTINKİRAZ, GÜREŞLERİ'NDE, BALABAN, BAŞPEHLİVAN, OLDU...!,
Yorumlar
Haber Yazılımı