301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
29 Kasım 2018 - Perşembe 08:55
 
MAKÜ'LÜ ÖĞRENCİ SEMA ÇALIŞKAN, DÜNYA 3.SÜ OLDU...!
SPOR Haberi
MAKÜ'LÜ ÖĞRENCİ SEMA ÇALIŞKAN, DÜNYA 3.SÜ OLDU...!

Dünya Kadınlar Boks Şampiyonası’nda MAKÜ Öğrencisi milli sporcu Sema ÇALIŞKAN, Dünya 3. sü oldu ve bronz madalya kazandı.

 

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi BESYO öğrencileri spor dalında aldıkları başarılarla sık sık gündeme gelmeye devam ediyor. MAKÜ BESYO öğrencisi Milli Sporcu Sema ÇALIŞKAN’dan hem Burdur’u hem de MAKÜ’yü gururlandıran bir başarı daha geldi.

 

Hindistan’ın başkenti Yeni Delhi’de düzenlenen Dünya Kadınlar Boks Şampiyonası’nda 64 kiloda yarı final müsabakasına çıkan Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu öğrencisi Milli Sporcu Sema ÇALIŞKAN, Ukraynalı Maria BOVA ile karşılaştı. Rakibine yenilen Sema ÇALIŞKAN, Dünya 3.sü oldu ve şampiyonadan bronz madalya ile döndü.

 

Milli Sporcu ÇALIŞKAN şampiyona sonrasında yaptığı açıklamada “Önümüzdeki yıl Rusya’da dünya şampiyonası yapılacak. Burada alacağım başarı ile 2020 olimpiyatlarına vize almış olacağım. 2018 yılı içerisinde güzel başarılara imza attım. Romanya’da yapılan U 22 Kadınlarda Avrupa 2. si, Bulgaristan’da yapılan Büyük Kadınlar Avrupa Boks Şampiyonası’nda yine Avrupa 2. oldum. Şimdi de Hindistan’ın başkenti Yeni Delhi’de yapılan Büyük Kadınlar Dünya Şampiyonasında 3. oldum. Daha büyük başarılara imza atabilmek içim elimden geleni yapacağım. Bu çerçevede en başta MAKÜ Rektörü Prof. Dr. Adem KORKMAZ’a destekleri için çok teşekkür ediyorum. Yine ayrıca MAKÜ’deki hocalarıma da yardım ve desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Kaynak: (ÇAVDIR HABER) - ÇAVDIR HABER Editör: Yusuf KARAKAYA
Etiketler: MAKÜ'LÜ, ÖĞRENCİ, SEMA, ÇALIŞKAN,, DÜNYA, 3.SÜ, OLDU...!,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
MAKÜ'LÜ ÖĞRENCİ SEMA ÇALIŞKAN, DÜNYA 3.SÜ OLDU...!
MAKÜ'LÜ ÖĞRENCİ SEMA ÇALIŞKAN, DÜNYA 3.SÜ OLDU...!
Yorumlar
Haber Yazılımı