301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
28 Ekim 2018 - Pazar 09:59
 
MİLLETVEKİLİ BAYRAM ÖZÇELİK'İN, CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI...!
GÜNDEM Haberi
MİLLETVEKİLİ BAYRAM ÖZÇELİK'İN, CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI...!

AK Parti Burdur Milletvekili, TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Bayram Özçelik, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

 

Milletvekili Özçelik, Bağımsızlık sembolü olan Cumhuriyetin ilan edilişinin 95. yıl dönümünü gururla kutladıklarını ifade etti.AK Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle yayınladığı yazılı açıklamasında;

 

“Bağımsızlık sembolümüz olan Cumhuriyetin ilan edilişinin 95'inci yıldönümünü gururla kutluyoruz. Tarihin hiçbir döneminde esarete boyun eğmeyen Türk milleti, istiklal ve istikbaline göz diken işgalcilere karşı verdiği Kurtuluş Savaşı’nı benzersiz bir zaferle neticelendirmiş, büyük zaferin ardından 29 Ekim 1923’te Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde Türkiye Cumhuriyetini kurmuş, egemenliğin kayıtsız şartsız milletin olduğu ilkesiyle muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkmayı hedef edinmiştir. Bu hedefe giden kalkınma yolunda çok önemli mesafeler kat etmiş olan ülkemiz, bugün dünyanın söz sahibi, saygın ülkelerinden biri haline gelmiştir.

 

Son yıllarda siyasi, askeri ve ekonomik saldırılara maruz kalan ülkemiz birlik ve beraberlik içerisinde bu saldırıları da bertaraf etmeyi  başarmıştır. Demokrasi, hukuk ve insan hakları gibi temel evrensel değerleriyle Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin temelleri sağlamdır ve inşa edilmekte olan yeni dünya düzeninde hak ettiği yeri alacağına olan inancım tamdır. Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetin 95. yıl dönümünde, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, kahraman şehitlerimizi ve gazilerimizi saygı ve minnetle anıyor, Cumhuriyet Bayramını en içten dileklerimle kutluyorum” dedi.

Kaynak: (ÇAVDIR HABER) - ÇAVDIR HABER Editör: Yusuf KARAKAYA
Etiketler: MİLLETVEKİLİ, BAYRAM, ÖZÇELİK'İN,, CUMHURİYET, BAYRAMI, MESAJI...!,
Yorumlar
Haber Yazılımı