301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
03 Mart 2021 - Çarşamba 10:07
 
MİLLETVEKİLİ ÖZÇELİK'İN YEŞİLAY HAFTASI MESAJI...!
SİYASET Haberi
MİLLETVEKİLİ ÖZÇELİK'İN YEŞİLAY HAFTASI MESAJI...!

AK Parti Burdur Milletvekili TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Bayram Özçelik 01-07 Mart tarihleri arasında Yeşilay Haftası ile ilgili bir mesaj yayımladı.

Burdur Milletvekili Bayram Özçelik, sigara, alkol, uyuşturucu maddelere bağımlı olan kişinin bedensel, ruhsal ve sosyal hayatını olumsuz etkilediğine dikkat çekerek, devamında şu ifadelere yer verdi. “Ülkemizde aktif olarak çalışan en köklü sivil toplum kuruluşlarından olan ve bağımlılıkla mücadele gibi önemli, hayati bir sorumluluğu üstelenen Yeşilay, 5 Mart 1920’de, kurulmuş ve  1–7 Mart haftası, her yıl ülkemizde ‘’Yeşilay Haftası’’ olarak kutlanmaktadır. Bağımlılık basitçe bir tanımla “kişinin kullandığı ya da gerçekleştirdiği davranış üzerindeki kontrolünü kaybetmesidir.” Sigara-tütün, madde ve alkol bağımlılığının yanı sıra teknoloji, kumar ve alışveriş vs. bağımlılığını içinde barındıran davranışsal bağımlılıklar gibi çeşitli bağımlılıklar bulunmaktadır. Madde bağımlılığı tüm dünya için ortak bir sorun haline gelmiştir. Çocuklarımızın ve gençlerimizin gelişimini etkileyen her olumsuzluk geleceğimizi de olumsuz yönde etkilemektedir. Bu türden kötü alışkanlıkların bireye, aileye ve topluma verdiği zararları ortaya koyan Yeşilay Derneği ise her kesimden vatandaşımıza bu kötü alışkanlıklardan kurtulmak için önemli fırsatlar sunmaktadır. Bilinçli ve sağlıklı bir nesil oluşturma yolunda, toplumumuzdaki tüm bireylerimizin bu zararlı maddelere ulaşmasını önlemek, tüm toplumun görevi ve her bir bireyin ortak sorumluğudur. 

Devletimiz, zararlı alışkanlıklara karşı sağlıklı nesiller yetiştirilmesi için önemli adımlar atmaya devam etmektedir. Uyuşturucu ile mücadele konusunda toplumsal bir duyarlılık ve bilinç oluşturmak amacıyla İçişleri Bakanlığımız tarafından “UYUMA” ve “En İyi Narkotik Polisi: Anne” projeleri başlatılmıştır. Söz konusu çalışmalarıyla, nice hayatlar kurtulmuştur. Yardım ve desteğe ihtiyacı olan bağımlı gençlerimizin hayata tutunmalarına vesile olmuşlardır.

Bu duygu ve düşüncelerle, İlimizde alkol, tütün, madde, kumar ve teknoloji bağımlılığı ile mücadele eden, bu bağımlılıkların insan ve toplum sağlığına verdiği zararların önüne geçmek ve bunları ortadan kaldırmak için çalışmalar yapan tüm kurum ve kuruluşların, sivil toplum örgütlerinin Yeşilay Haftası’nı kutlar, çalışmalarında başarılar dilerim.”  ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: MİLLETVEKİLİ, ÖZÇELİK'İN, YEŞİLAY, HAFTASI, MESAJI...!,
Yorumlar
Haber Yazılımı