301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
31 Ağustos 2020 - Pazartesi 14:29
 
MİLLETVEKİLİ UĞUR, MELLİ İNCİRİNİ VALİ ARSLANTAŞ'A TANITTI...!
SİYASET Haberi
MİLLETVEKİLİ UĞUR, MELLİ İNCİRİNİ VALİ ARSLANTAŞ'A TANITTI...!

AK Parti Burdur milletvekili Sayın Yasin UğurBurdur Valisi Sayın Ali Arslantaş ve Bucak Kaymakamı Sayın Erol Tanrıkulu ile Coğrafi İşaretli Melli İnciri ile ünlü Kocaaliler Beldesi’ni ziyaret etti.

Belde programına Kocaaliler Belediye Başkanı Selahatdin Gökce'yi ziyaret ederek başlayan heyet Başkan Gökçe’den belediyenin yürüttüğü faaliyetler hakkında bilgi aldı. Akabinde vatandaşlarla bir araya gelerek talep ve sorunlarını dinledi.

Ziyaretinin devamında ise 2018 yılında coğrafi işaret alarak marka olma yolunda ilerleyen Melli İncirini topladılar.

Yapılan ziyaretler hakkında açıklama yapan milletvekili Yasin Uğur ‘Hem Kocaaliler Beldemizdeki vatandaşlarımızla bir araya gelmek hem de 2018 yılında coğrafi işaret alarak marka olma yolunda ilerleyen Melli İnciri hasadına katılmak için bugün Sayın Valimiz Ali Arslantaş ve Sayın Kaymakamımız Erol Tanrıkulu ile Kocaaliler Beldemize bir ziyaret gerçekleştirdik. Biz yörenin bir evladı olarak bu doğal lezzetin kıymetini elbette çok iyi biliyoruz. Bu lezzeti herkesin tatması ve yöre halkının refah seviyesinin artması için Melli İnciri’ni hem tanıtmak hem de üretimini arttırmak adına girişimlerde bulunuyoruz. Sadece bu bölgede yetişen bu eşsiz lezzetin doğallığını koruyarak üretimini arttırmak ve pazarlama sorunlarını çözmek istiyoruz. Bugün de Burdur Valimiz Sayın Ali Arslantaş’a Melli İnciri’ni yerinde tanıtmış ve ürün hakkında detaylı bilgi vermiş olduk. Hem yaş olarak hem de kuru olarak tüketilebilen Melli İnciri’nin bölge halkına ekonomik katkısının artması için neler yapılabileceği konusunda istişarede bulunduk.’ dedi.

Kaynak: (ÇAVDIR HABER) - ÇAVDIR HABER Editör: Yusuf KARAKAYA
Etiketler: MİLLETVEKİLİ, UĞUR,, MELLİ, İNCİRİNİ, VALİ, ARSLANTAŞ'A, TANITTI...!,
Yorumlar
Haber Yazılımı