301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
28 Ekim 2018 - Pazar 10:04
 
MİLLETVEKİLİ YASİN UĞUR'UN, CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI...!
GÜNDEM Haberi
MİLLETVEKİLİ YASİN UĞUR'UN, CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI...!

Ak Parti Burdur milletvekili Yasin UĞUR 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı vesilesi ile kutlama mesajı yayımladı.

 

Cumhuriyetin erdem,kararlılık, azmin,çalışmanın,bir olmanın,kardeşçe birbirimizi kucaklamanın ve kenetlenmenin adı olduğunu belirten UĞUR’un kutlama mesajı ise şöyle:

 

“Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde milletimiz, tarihte eşine rastlanmayan bir nitelikte genciyle, yaşlısıyla, kadınıyla, erkeğiyle topyekün olarak verdiği destansı mücadelenin sonucunda 29 Ekim 1923’te Cumhuriyet’i ilan etmiştir. Cumhuriyet, her türlü imkânsızlığa göğüs gererek, dört bir yanı düşmanlarca işgal edilmiş vatan topraklarını vatan sevgisi, inanç ve yüreklerindeki iman ile kanının son damlasına kadar savaşmış ve kurtarmış, aziz ve onurlu milletimizin gücünün tüm dünyaya göstergesidir.Cumhuriyet erdemin, kararlılığın, azmin, çalışmanın, birlikte olmanın, bir olmanın, kardeşçe birbirimizi kucaklamanın ve kenetlenmenin, millet olarak el birliği ve gönül birliği ile hareket etmenin, var olmanın adıdır.  Halkın iradesinin yönetime hakim olduğu, egemenliğin kayıtsız şartsız milletin olduğu bir yönetim sistemi olan Cumhuriyet, ülkemiz ve milletimiz için kazanılan en büyük değerlerden birisidir. Cumhuriyeti korumak, sahip çıkmak, ülkemizin ve milletimizin geleceği için çalışmak, mücadele etmek, gerektiğinde fedakârlıkta bulunmak ortak bir geçmişi ve ortak bir geleceği paylaşan bu ülkenin evlatlarının, hepimizin müşterek vazifesidir. Bu kutlu vazifeyi yerine getirmek adına ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin de üstüne taşımak için genciyle, yaşlısıyla, kadınıyla, erkeğiyle her daim okumalı, araştırmalı, üretmeli, ülkemizin gücüne güç katmalıyız.

 

Bugün, bizi biz yapan yüksek değerlerimizi daha gür sesle yüceltmeli, geçmişte olduğu gibi bugün de tek yürek olmalıyız. Böylece kardeş kavgası çıkarmak için beyhude bir çaba içinde olan şer odaklarına da bir kere daha en güzel cevabı vermiş olacağız.Bu duygu ve düşüncelerle tüm vatandaşlarımızın Cumhuriyet Bayramını en içten dileklerimle kutluyor, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, İstiklal Savaşı’nda, 15 Temmuz’da ve terörle mücadelede ülkemizin bölünmez bütünlüğü ve milletimizin birliği ve beraberliği için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle, kahraman gazilerimizi saygı ve şükranla anıyor, Cumhuriyetimizin 95. kuruluş yıldönümünü ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızı kutluyorum.” dedi.

Kaynak: (ÇAVDIR HABER) - ÇAVDIR HABER Editör: Yusuf KARAKAYA
Etiketler: MİLLETVEKİLİ, YASİN, UĞUR'UN,, CUMHURİYET, BAYRAMI, MESAJI...!,
Yorumlar
Haber Yazılımı