301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
22 Nisan 2019 - Pazartesi 20:25
 
ÖZÇELİK, BURDUR'U TARIM VE HAYVANCILIĞIN BAŞKENTİ YAPACAĞIZ...!
SİYASET Haberi
ÖZÇELİK, BURDUR'U TARIM VE HAYVANCILIĞIN BAŞKENTİ YAPACAĞIZ...!

AK Parti Burdur Milletvekili TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Bayram Özçelik, 25-28 Nisan Tarihlerinde 5. düzenlenecek olan Burdur Teke Yöresi Tarım ve Hayvancılık Fuarı ile ilgili açıklamada bulundu.

 

“BURDUR’U TARIM VE HAYVANCILIĞIN BAŞKENTİ HALİNE GETİRMEK İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

 

Birlik ve Beraberlik içerisinde Burdur Tarım ve Hayvancılığını geliştirmek için çalışmaların gerçekleştirildiği belirten Burdur Milletvekili Bayram Özçelik “Burdur İlimiz Türk Tarımı ve Hayvancılığı için önemli bir şehir. Hayvancılık konusunda da tarım konusunda da Burdur ciddi bir hak sahibidir. İlimizde Cumhurbaşkanımızın himayesinde Milli Tarım Projesiyle gerçekleşen toplulaştırma çalışmaları gerçekleşti ve devam eden toplulaştırma projeleri bulunmaktadır. Yapılan ve yapılacak olan toplulaştırmalarla ortalama parsel büyüklüğü 4 dekar olan işletmelerin Türkiye ortalamasını bularak, maliyetin iş yükünün azalması hedeflenmektedir.  Yine AK Parti Hükümetlerimizle Burdur’umuz birçok sulama projelerini uygulayarak sulu tarıma geçişi sağladık. Yine sulama ile ilgili yeni Projeler üzerine çalışmalar sürmektedir. Bu sulama projeleri ile üretimin arttırılması planmaktadır. Burdur özellikle damızlık düve yetiştiriciliği ve doğal olarak süt konusunda önemli bir merkez. Üniversitemiz tarım ve hayvancılık ta önemli işlere imza atıyor. Birlik ve beraberliği muhafaza edersek, işimizi, aşımızı, refah seviyemizi büyüteceğiz. Birlik ve beraberliğe devam edersek, Türkiye’mizi, ilimizi, ilçemizi, köyümüzü de büyüteceğiz. Hedefsiz olmaz. Mutlaka hedef koymak gerekiyor. Hedefimiz Burdur’u tarım ve hayvancılığın başkenti haline getirmek.” açıklamalarında bulundu.

 

TEKE YÖRESİ 5. TARIM VE HAYVANCILIK FUARINA DAVET

 

Birçok firmanın katılımlarıyla gerçekleşecek olan tarım fuarına Burdurlu çiftçileri davet eden Milletvekili Bayram Özçelik “ Bu yıl İlimizde beşincisi düzenlenecek olan Tarım ve Hayvancılık Fuarı her yıl kendisine yenileyerek büyümeye devam ediyor. 25-28 Nisan tarihlerinde gerçekleşecek olan Burdur Teke Yöresi 5. Tarım ve Hayvancılık Fuarına Burdur’umuzdaki ve çevre illerimizde ki  çiftçilerimizin katılımlarını beklemekteyiz. Fuar  organizasyonunun yapılmasında emeği geçen Burdur Valimize, sivil toplum kuruluşlarımıza, başkanlarımıza, kurumlarımıza ve katkı sağlayan herkese Burdurlu hemşerilerim adına teşekkür ederim. ” dedi.

 
 
Kaynak: (ÇAVDIR HABER) - ÇAVDIR HABER Editör: Yusuf KARAKAYA
Etiketler: ÖZÇELİK,, BURDUR'U, TARIM, VE, HAYVANCILIĞIN, BAŞKENTİ, YAPACAĞIZ...!,
Yorumlar
Haber Yazılımı