301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
27 Şubat 2019 - Çarşamba 21:05
 
TEMSİLİ 2. YÖRÜK GÖÇÜ 14 NİSAN'DA YAPILACAK...!
KÜLTÜR - SANAT Haberi
TEMSİLİ 2. YÖRÜK GÖÇÜ 14 NİSAN'DA YAPILACAK...!

Yörük Kültürü Araştırma Derneği (YÖRKAYDER) Başkanı Alaettin Kalkan, bu yıl ikincisi yapılacak temsili Yörük Göçünün 14 Nisan 2019 Pazar günü yapılacağını duyurdu.

 

Geçtiğimiz Pazartesi günü Özeren Otel’de Dernek Yönetim Kurulu üyeleri ile birlikte basın toplantısında tüm Burdur halkına davette bulunan Başkan Kalkan, “Kültürümüzün unutulmaması amacıyla geçen yıl ilkini yaptığımız temsili Yörük Göçü ve Yaren programını bu yıl da sürdürmeyi planladık. Sayın Valimiz Hasan Şıldak, Hayırsever iş adamımız Yörük İl beyimiz Mehmet Cadıl’ın destek ve tavsiyeleri birleştirici güç oldu. Verdikleri desteklerden dolayı kendilerine çok çok teşekkür ediyoruz.

 

Bu yılki etkinliğimiz 14 Nisan 2019 Pazar günü saat 12.00’da mevkiinde başlayacak. Deve kervanı, koyun ve davar sürüleri, atlı gruplar, kepenekli çobanlar eşliğindeki temsili Yörük Göçü, Uzay Çatı Halk pazarında sona erecek. Burada kurulacak Yörük Çadırında yayık ayranı ezilecek. Eskiden kullanılan alet ve edevatlar sergiye çıkarılacak. Ayrıca bu yıl yöremiz halk oyunları eşliğinde orta oyunu gösterisi yapmayı planlıyoruz. Yaren programında ise yöremiz sanatçıları cura, sipsi, kabak kemane ve saz eşliğinde türküler seslendirecek. Programımıza şimdiden tüm Burdur halkını davet ediyorum” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: TEMSİLİ, 2., YÖRÜK, GÖÇÜ, 14, NİSAN'DA, YAPILACAK...!,
Yorumlar
Haber Yazılımı