301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
16 Kasım 2018 - Cuma 17:19
 
TOPLULAŞTIRMA'DA, ULU CAMİ MAHALLESİ, HİSARARDI VE KARAPINAR KÖYLERİ ASKIYA ÇIKTI...!
ASAYİŞ Haberi
TOPLULAŞTIRMA'DA, ULU CAMİ MAHALLESİ, HİSARARDI VE KARAPINAR KÖYLERİ ASKIYA ÇIKTI...!

Gölhisar İlçesinde yürütülmekte olan, Tarım ve Orman Bakanlığı Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü yatırım programında yer alan, Gölhisar Arazi Toplulaştırma ve Tarla İçi Geliştirme Hizmetleri Projesi (AT-TİGH) kapsamında, Burdur İli Gölhisar İlçesi Ulucami Mahallesi, Hisarardı, Karapınar Köylerinde parselasyon planları askıya çıktı. Gölhisar merkez ve diğer köylerde de çok kısa süre sonra parselasyon planları da askıya çıkacak.

 

Telafisi güç mağduriyetlerin yaşanmaması için hak sahiplerinin Gölhisar Kibrya AVM’de bulunan şirketin irtibat ofisine, şahsen ulaşmaları gerekiyor. İrtibat Ofisi haftanın 6 günü mesai saatlerinde açık olacaktır.

 

İtirazlarınız için: Gölhisar Kibrya AVM 1. Kat No:8 Tel: 0534 244 48 66

 

Arazi toplulaştırması, aynı kişiye veya çiftçi ailesine ait küçük arazi parçalarının ve hisselerinin bir araya getirilerek uygun şekiller halinde birleştirilmesi işlemini ifade ediyor.

 

Bir diğer ifadeyle arazi toplulaştırması; Ekonomik tarımın yapılmasını engelleyecek, toprak koruma ve sulama tedbirlerinin alınmasını güçleştirecek derecede parçalanmış, dağılmış ve şekilleri bozulmuş parselleri bir araya getirerek, çiftçi ailesinin yaşam, düzeyini yükseltecek teknik, ekonomik ve sosyal tedbirleri almaya deniyor.

Kaynak: (ÇAVDIR HABER) - ÇAVDIR HABER Editör: Yusuf KARAKAYA
Etiketler: TOPLULAŞTIRMA'DA,, ULU, CAMİ, MAHALLESİ,, HİSARARDI, VE, KARAPINAR, KÖYLERİ, ASKIYA, ÇIKTI...!,
Yorumlar
Haber Yazılımı