Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
19 Temmuz 2019 - Cuma 21:28
 
YENİ HASTANENİN İHALESİ YENİDEN YAPILACAK...!
SİYASET Haberi
YENİ HASTANENİN İHALESİ YENİDEN YAPILACAK...!

AK Parti Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur, Türkiye Yeni Bina Deprem Yönetmeliği sebebiyle yeni devlet hastanesi yapım ihalesinin yeni çıkan yönetmeliğe uygun şekliyle yeniden ihale edileceğini bildirdi.

 

AK Parti Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur, Yeni Burdur Devlet Hastanesinin yapım ihalesinin yenileceğini bildirdi. Burdur Milletvekilleri Bayram özçelik ve Yasin Uğur, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yürürlüğe giren Türkiye Yeni Bina Deprem Yönetmeliği sebebiyle yeni devlet hastanesinin yapım ihalesinin yeni yönetmeliğe uygun olarak yeniden ihale edileceğini açıkladı.

 

Milletvekilleri Özçelik ve Uğur yaptıkları açıklamada, “Daha önce ihalesi yapılan, çalışmalara başlanan ve süreçte itirazları incelemeye alan Sağlık Yatırımları Genel Müdürlüğünce Kurulan Komisyon Burdur Devlet Hastanesi yatırımıyla ilgili olarak çeşitli nedenlerden dolayı REVİZYONA gidilmiştir. İlk olarak, 2019 yılında Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından 01.01.2019 tarihinde “TÜRKİYE YENİ BİNA DEPREM YÖNETMELİĞİ” yayımlanmıştır. Bu yönetmelik kriterlerine göre, kamu ve özel tüm yatırımların ruhsat aşamasında bahse konu yönetmeliğe uyma zorunluluğu getirilmiştir. Bu yönetmelik kapsamında, Burdur Devlet Hastanesi projesinin de REVİZE edilmesi gerekliliği ortaya çıkmıştır” ifadelerini kullandılar.

 

YATAK KAPASİTESİ 400’E ARTIRILDI


Sağlık Bakanlığının bölgedeki sağlık planlamasını yeniden değerlendirerek, daha önce 300 yatak kapasiteli olarak belirlenen Yeni Devlet Hastanesinin, Cumhurbaşkanlığı Strateji Başkanlığına yapılan girişimler ile yeni ihalede 400 yatak kapasiteli olarak ihaleye çıkacağını da kaydeden Milletvekilleri Özçelik ve Uğur, “Öte yandan, Sağlık Bakanlığımız bölgedeki sağlık hizmet planlamasını yeniden değerlendirerek, yatırım kapasitesini 400 YATAKLI olarak yeniden belirlemiştir. Daha Önce 300 Yatakla Çıkılmıştı şimdi bu iptal edilip, Cumhurbaşkanlığı Strateji Başkanlığı nezdinde gerekli girişimlerde bulunularak söz konusu sağlık yatırımı 400 YATAĞA çıkarılmıştır. Dolayısıyla Burdur Devlet Hastanemizin İhalesinin yeniden Yapılması, yönetmeliklerden doğan zaruriyetler, ilaveten kamu kaynaklarının verimli kullanılması, ihtiyaçların etkin ve zamanında karşılanması açısından mevcut ihalenin iptal edilerek PROJE KAPASİTESİ 400 YATAĞA GÖRE REVİZE edildikten sonra yeniden ihale edilmesi uygun olacağı Komisyonca değerlendirilmiştir. Gerekli çalışmaların tamamlanması akabinde 2019 yılı içinde yapım ihalesi gerçekleştirilecektir. Kamuoyuna saygı ve sevgilerle” açıklamalarında bulundular.

Kaynak: (ÇAVDIR HABER) - ÇAVDIR HABER Editör: Yusuf KARAKAYA
Etiketler: YENİ, HASTANENİN, İHALESİ, YENİDEN, YAPILACAK...!,
Yorumlar
Haber Yazılımı