301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Yazı Detayı
30 Kasım 2018 - Cuma 16:35
 
MEHMET ŞENER YAZDI, ''İLK GÖREV ANILARIM''...!
Mehmet ŞENER
 
 

Öğretmenliğe ilk başladığım, göz ağrım, dostlukların devam ettiği o güzel, yüce insanların cömertliğini unutmadım. Hep hayal ettiğim yerdi. İlk görev yerim. 

 

Çok yadırgandım, bende yadırgadım. Bazı gün ve geceler kendimi bulamadım. Ruh dünyam karmakarışık olurdu. 

 

Adet ve ananeler çok fraklıydı. Ziyarete gidersin bakmışsın dedikodu almış yürümüş. Tabii ki benim toyluğum, sosyolojik yapıyı tanımamam hataların temeliydi. 

 

Batı toplum yapısı karakteri vardı. Bizler Anadolu’nun masum, utangaç, kafasını kaldırmayan, yolda birini gördüğünde ayağı ayağına dolaşan kişilerdik. 

 

Kalp çarpıntısı, gönül yarasını yaşamanın acısını tatmak zordur demiş atalarımız. Zehirlerin en öldürücüsü olarak tarif edilir. İlacı yoktur. Yarasının pansuman aracı maalesef tir 

 

Kendi doğduğum yerde görmediğim iltifatı, sevgi ve saygıyı Altıntaş Köyünde (Keşan’a) bağlı büyük köylerden biridir. 

 

Görev yaptığım dönemde en çok İ.H.L mezunun bulunduğu köydü. Burada çok iyilik yaptığım birisinin bana yapmış olduğu hakaret köyden ayrılmamın tek nedenidir. 

 

O köylüye hiç kimse itibar etmez, sarhoşluğuna binaen adam yerine konmazdı. Bir sabah kapımı çaldı. Borç talep etti. Hiç düşünmeden verdim. 

 

Köylülerinin adam yerine koymadığı o nankörü ben adam yerine koydum. Sonuç o hakaretleri hak etmediğim halde bana söyledi. 

 

Dileğim vardı. Onun da çocuklarına yaptığını başkaları aynı hakaretleri çocuklarına yapsın. Bu yaşadığım en tatsız ve nefret etme kaynağımdı. 

 

Ellerinden kuskus yediğim kişilere, ramazan iftariyelikleriyle karnımızı doyuran annelerime, selam alıp veren tüm insanlara- hakaretçi- hariç hepsinin kalbimde ki yeri başkadır. 

 

İlk görev yerinde ki, kahveci metinin tebrikini hiç unutmadım. Yemin ettiğim anın fotoğrafını ve benim ismimi yerel gazeteden kesmişti.   

 

Hiç alakam olmayan bakkal alinin jesti unutulur mu? Kiraz mevsiminde hususi kiraz toplamaya yemeye gittik. Sadece selam arkadaşıydım.

 
Etiketler: MEHMET, ŞENER, YAZDI,, ''İLK, GÖREV, ANILARIM''...!,
Haber Yazılımı