Bizimle iletişime geçin

Trend

ÇAVDIR KETEM’DEN HUMMALI ÇALIŞMA…!

Çavdir Ketem’den Hummali Çalişma…!

Yayın Tarihi:

-

Çavdır İlçe Devlet Hastanesi KETEM (Kanser Erken Teşhis Tarama ve Eğitim Merkezi) Birimi kanser taramalarında başarılı adımlarla hızla ilerliyor.

Kanser taraması yapılmamış Çavdırlı kalmaması hedefiyle ilerleyen Çavdır İlçe Devlet Hastanesi KETEM Birimi Sağlık Bakanlığı’nın ücretsiz kanser taramaları ile Çavdır merkez ve köy halklarına hizmet vermeye devam ediyor.

Çavdır İlçe Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Dilara Genç Demirağ’ın da destekleri ile KETEM Birimi çalışanları Hemşire Arzu Evcil, Hemşire Hazel Zümrütel ve ATT Saniye Terzi’nin üstün çaba ve gayretleri sayesinde temmuz ayından bu yana birebir verilen eğitimler ve bilgilendirmeler doğrultusunda, hedef sayıların da üzerinde bir başarı sergilenerek kanser taramaları yüzlerce kişiye uygulandı. (Meme kanseri 110,rahim ağzı kanseri 82,kolon kanseri 152 kişi). Erken teşhis ile tedavisi mümkün olan kanser türlerinden;50-70 yaş aralığında tüm erkek ve kadın hastalara kolon (kalın bağırsak) kanseri,30-65 yaş aralığındaki kadın hastalara serviks (rahim ağzı) kanseri Çavdır İlçe Devlet Hastanesi KETEM Biriminde ücretsiz olarak yapılıyor. Yine 40-65 yaş arası kadın hastalara meme kanseri taraması Burdur İl Sağlık Müdürlüğü’nün gezici mamografi aracı ile belirli aralıklarla ücretsiz olarak yapılıyor. Daha önce de Çavdır bebeklerine ‘HAS’ ziyaretler projesiyle gündem olan Çavdır İlçe Devlet Hastanesi, koruyucu sağlık hizmetlerini en iyi şekilde Çavdır halkına tanıtmaya ve uygulamaya büyük bir özveri ile devam ediyor.

Okumaya Devam Et
Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Trend

HACI MEHMET AKSOY’U KAYBETTİK

Yayın Tarihi:

-

Yazar:

Çavdır’ın Koca Çınarlarından biri daha aramızdan ayrıldı. 1927 Doğumlu Hacı Mehmet Aksoy 97 Yaşında Hayata Gözlerini Yumdu.

Cenazesi Yarın Saat 10.00!da Çavdır Çarşı Camii’nden Kaldırılacaktır.

Başta Kederli Ailesi Olmak Üzere, Tüm Dost, Akraba, Sevenlerinin ve Çavdırmızın Başı Sağolsun..

Okumaya Devam Et

Diğer

ÇAVDIR AVCILAR DERNEĞİ’NDEN ÖRNEK DAVRANIŞ…!

Yayın Tarihi:

-

Yazar:

 

Kahramanmaraş merkezli iki büyük depremde 10 il büyük hasar görmüş ve bu felakette binlerce vatandaşımız hayatını kaybetmişti. Depremzedeler için tüm Türkiye seferber oldu ve birçok yardım toplandı. Burdur’un Çavdır ilçesinde bulunan, avcılar derneği de depremzedeler için 07 PU 605 Plakalı derneğe ait olan otomobili satarak depremzede vatandaşlara destek oldu.

Burdur Valiliği, Dernek Müdürlüğü, Çavdır Kaymakamlığı ve Mal Müdürlüğünün görüşleri doğrultusunda otomobilini satan Çavdır Avcılar Derneği sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada ;

“ Depremzede vatandaşlarımıza destek amacıyla Çavdır Avcılar Derneğimize ait 07PU605 plakalı pikap Burdur Valiliği Dernekler Müdürlüğümüz, Çavdır Kaymakamlığımız Malmüdürlüğümüz görüşleri doğrultusunda gerekli evraklarımız hazırlanmış olup, teklif mektupları düzenlenerek ihale usulü satışa sunulmuş olup, gelen teklif mektupları yönetim kurulumuzca açılmış en yüksek ihaleyi (120.000) TL veren İsmail Sayın beye teslim edilmiş, bu tutar ziraat bankasında yönetim kurulumuzca aynı tarihte Depremzede vatandaşlarımıza iletilmek üzere  Burdur Valiliğimiz hesabına yatırılmıştır. Bu kararı almamızda ve aracı satış sürecinde desteklerini esirgemeyen Sayın kaymakamımız Mustafa GÖVERCIN  ve  tüm dernek üyelerimize ayrı ayrı teşekkür ederiz. Rabbim tekrarını yaşatmasın inşallah.” İfadelerini kullandı.

Okumaya Devam Et

Gündem

MHP GÖLHİSAR’A ÇIKARMA YAPTI…!

Yayın Tarihi:

-

Yazar:

ÇAVDIR HABER

MHP Burdur İl Teşkilatı Gölhisar’da Ziyaretlerde Bulundu.

MHP Burdur Milletvekili Aday Adayları, MHP Burdur İl Teşkilatı ve Gölhisar MHP İlçe Teşkilatı’nında eşlik ettiği ziyaretlerde MHP’liler, Hem Vatandaşların hem de Esnafın tek tek kapısı çaldı.

Vatandaşların dilek ve şikayetlerini tek tek dinleyip notlar alan Milletvekili Adayları ile Vatandaşlar arasında Samimi Diyaloglar Yaşandı.

Okumaya Devam Et

Trend

Copyright © 2022 Çavdır Haber. Doğru - Tarafsız- İlkeli Haber

WebCodeON Logo