301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
06 Temmuz 2017 - Perşembe 07:37 Bu haber 1563 kez okundu
 
DR. ŞENOL ONGUN UYARDI...!
SAĞLIK Haberi
DR. ŞENOL ONGUN UYARDI...!

Hava sıcaklıklarının artması ile birlikte yaz dönemi görülen hastalıklarda artışlar görülmeye başlanmaktadır.Bu dönemde hastalıklara karşı önlem almamız gerekmektedir.Bunun için yapabileceklerimiz;

 

1.Aşırı sıcaklarda dışarıda kalmamalıyız.Mutlaka güneşten kendimizi korumalı ve açık renkli kıyafetler tercih etmeliyiz.

 

2.Sıcaklıkların artması ile birlikte aşırı terleme olacağından sıvı kaybını en asgariye indirebilmek için bol sıvı tüketmeliyiz.Özellikle de su çok fazla içmemiz gerekmektedir.

 

3.Vücudumuzda aşırı terlemeye bağlı olarak tuz ve mineral kaybı da olacağından bunların da yerine konabilmesi için ayran,maden suyu gibi mineralli içeceklerden tüketmeliyiz.

 

4.Uzun süre açıkta kalmış yiyeceklerden ve dışarıda satılan gıdalardan uzak durmalı ve soğuk zincire uygun gıdalardan tüketmeliyiz.

 

5. Sık sık banyo yapmalı, çevre ve beden temizliğimize çok dikkat etmeliyiz.Yaşam alanlarımızı her türlü kirlilikten korumalı ve sürekli temiz tutmalıyız.

 

6.Güneş çarpmalarına karşı mutlaka önlem almalı,şapka,gözlük,şemsiye gibi güneşten koruyacak malzemeler kullanmalı ve güneşin en dik geldiği zaman aralığında (11-17 arası) güneşte fazla kalmamalıyız.

 

7.Bol sulu yaz meyvelerinden tüketmeli ve aşırı sıcaklarda ince ve açık giysiler tercih etmeliyiz…

 

Sağlıcakla kalınız…

 

Dr. Şenol ONGUN

Kaynak: (ÇAVDIR HABER) - ÇAVDIR HABER Editör: Yusuf KARAKAYA
Etiketler: DR., ŞENOL, ONGUN, UYARDI...!,
Yorumlar
Haber Yazılımı