301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
08 Ağustos 2017 - Salı 22:57 Bu haber 2247 kez okundu
 
EVDE SAĞLIK HİZMETLERİ'NDE YENİ DÖNEM...!
SAĞLIK Haberi
EVDE SAĞLIK HİZMETLERİ'NDE YENİ DÖNEM...!

Evde Sağlık Hizmetleri Sunumu ve Koordinasyonu Kamu Hastaneleri Kurumuna Devredildi

 

Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan düzenlemeler ile, illerde Halk Sağlığı Kurumu tarafından yürütülen evde sağlık hizmetleri sunumu ve koordinasyonu Kamu Hastaneleri Kurumuna devredilmiştir.
Yapılan bu görev değişikliği ile tüm illerde olduğu gibi ilimizde de Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından yürütülen evde sağlık hizmetlerinin koordinasyonu ve sunumu bundan sonra Burdur Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği bünyesinde devam edecektir.
Bu kapsamda Evde Sağlık Hizmetleri ile ilgili Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği bünyesinde 444 38 33 numaralı Çağrı Merkezi üzerinden hastaların başvurularının alınacağı ve gerekli değerlendirmelerin yapılacağı koordinasyon birimi kurulmuş ve hizmet vermeye başlamıştır.
İlgili birim bu konuda eğitimli sağlık personelinden oluşmaktadır. Tüm sağlık tesisleri bünyesinde de evde sağlık hizmetleri birimleri yeniden organize edilmiştir.  Koordinasyon birimi ayrıca sistemle ilgili gelen şikayetleri de değerlendirecektir. Şuan ilimizde takipli hasta sayı 1100 civarındadır, hasta memnuniyeti için gerekli çalışmalar hassasiyetle ilgili kurum ve görevlilerimiz tarafından sürdürülmektedir.
 
Kaynak: (ÇAVDIR HABER) - ÇAVDIR HABER Editör: Yusuf KARAKAYA
Etiketler: EVDE, SAĞLIK, HİZMETLERİ'NDE, YENİ, DÖNEM...!,
Yorumlar
Haber Yazılımı